Категории

Најдобри дестинации за патување во зима според National Geographic

За сите оние кои сакаат зимските денови да ги поминат на друго место, на пример во тропски краишта или на плажа, тогаш навистина треба да започнете да размислувате за некоја дестинација која треба да ја посетите.

Доколку немате идеја каде да одите на одмор, тогаш погледнете ги најдобрите локации за зимскиот период  престижниот National Geographic

Јапонија

Јапонија за време на зимскиот период изгледа како предел од разгледница.

Танзанија

Без разлика дали сте во огромен воздушен балон над саваната или пак цврсто стоите на земјата, нема да пронајдете толку интересно место како Танзанија во зима.

Карибите

Карипските острови повторни ги отворија вратите за посетителите кои обожуваат плажа, вода и сонце во зима, меѓу кои најмногу се истакнува прекрасниот остров Туркс и Кајкос.

Белизе

„Домот“ на Големата сина дупка, каде што запира секоја грижа и настапува мирот и тишината, бидејќи ќе се изгубите во сето водно пространство и тиркизното синило.

Патагонија

Периодот од ноември до април е најдобриот за посета на магичните пејзажи на Чиле и Аргентина.

Прегледи:
359
Објавено на:
03.01.2020