Категории

Никогаш објавена: Слушнете ја песната на „Фламингоси“ која ја предвиде судбината на Маринко (ВИДЕО)

Огњен Амиџиќ вчера вечер во емисијата посветена на починатиот актер и пејач Маринко Маџгаљ пуштил демо снимка од никогаш објавената песна „Ни нема помош“.

Песната носи животна порака, како истакнал Огњен и додал дека воопшто не можеле ниту да насетат дека на еден  од нив двајца толку брзо ќе им стан реалност.

-Во животот  не ни текнало дека ова на нас ќе ни се случи, барем не толку брзо – кажал Огњен пред  да ја пушти песната.

Прегледи:
344
Објавено на:
31.03.2016