Категории

ПОБЕДА НА НАШИОТ КИКБОКСЕР БОБАН ИЛИОСКИ СО НОКАУТ ВО ЗВОРНИК!

Вчеравечер во “Салата за спортови” во Зворник (Босна и Херцеговина) со почеток од 20:00 часот се водеа спектакуларни кикбокс борби.

Нашиот претставник Бобан Илиоски извојува победа со нокаут во првата рунда против Хрватот Борна Манојловиќ во категоријата К-1 до 83 килограми.

Прегледи:
566
Категории:
Спорт
Објавено на:
04.06.2022