Категории

Се повеќе дами ја практикуваат диетата на Викторија Бекам – Таа изјавува дека резултатите се гарантирани

Викторија Бекам реши да ја брани својата диета откако нејзиниот сопруг Дејвид Бекам откри дека јаде исти оброци веќе 25 години.

Често се зборува за диетата на Викторија Бекам. Модната дизајнерка е прилично екстремна кога се во прашање прехранбените навики, што и самата го призна во последното интервју за Vogue. Легендарниот англиски фудбалер неодамна откри дека неговата сопруга има неверојатно строга диета, поради што дури и се грижи за нејзиното здравје.

„Многу се емотивирам за храната и виното. За жал, во брак сум со некој кој јаде иста храна веќе 25 години. Од кога ја запознав јаде само риба на скара и варен зеленчук, ретко ќе направи исклучок Единствениот пат кога сакаше да јаде нешто од мојата чинија, беше кога ја носеше нашата ќерка Харпер и беше неверојатно. Тоа беше еден од моите омилени моменти. Не се сеќавам каква храна беше тоа, но знам дека има Оттогаш не го јадев“, рече Бекам тогаш.

Иако познатиот готвач откри дека Викторија сега го променила начинот на исхрана, посочувајќи дека се работи за храна која досега не ја видела, модната дизајнерка решила да ги брани своите навики. Како што објаснила, Дејвид не го мислел тоа што го рекол.

“Она што тој мислеше во тоа време беше дека никогаш не сретнал некој кој е подисциплиниран во исхраната. Јас сум прилично екстремен во сè што правам, без разлика дали тоа е јадење или вежбање или пиење или не пиење”, рекла Викторија.

Според Бекам, таа јаде многу здрави масти: риба, авокадо, јаткасти плодови, а исто така редовно пие алкохол, освен ако има „причина да не го прави тоа“.

Викторија исто така додала дека нејзината рутина за вежбање се состои од пилатес, трчање по угорницата на лента за трчање и интензивно вежбање со тегови.

Прегледи:
264
Објавено на:
03.07.2022