Категории

Вака изгледа Загреб денес: Слики од силниот земјотрес кој го сруши и врвот на катедралата

Силен земјотрес утринава го погоди Загреб и голем дел од Хрватска. Земјотресот со јачина од 5,5 според Рихтер ги тресеше зградите, а веќе пристигнуваат и првите информации за штетите. Има и повредени. 

Врвот на катедралата во Загреб пукнал. Центарот на градот претрпел силни штети. Војската е на улиците.

 

Прегледи:
923
Објавено на:
22.03.2020