Категории

Бомбици од чоколадо и кокос кои не се печат: Фасцинантна комбинација на вкусови!

Засладете го викендот со највкусната комбинација на чоколадо и кокос

Состојки:

 • 1 и 3/4 чаша кокос
 • 3 лажички масло од кокос
 • 3 лажички јаворов сируп
 • 2 лажички незасладено кокосово млеко
 • 1/2 лажичка екстракт од ванила
 • 1/8 лажичка сол
 • темно чоколадо

 

Подготовка:

 • Изматете една чаша кокос и масло од кокос со поголема брзина додека не добиете смеса скоро како путер.
 • Додадете го сирупот од јавор, кокосовото млеко, екстрактот од ванила, солта и убаво измешајте додека не се соединат.
 • Додадете го остатокот од кокосот и месете како тесто.
 • Потоа обликувајте ги бомбиците и ставете ги во замрзнувач еден час.
Прегледи:
1130
Објавено на:
22.11.2019