Чек дис аут
Search

Таг:, , ,

Брз десерт со јаболка: Никогаш посочен десерт, а потребен ви е само еден сад! (РЕЦЕПТ)

Овој рецепт сите ќе ви го побараат, бидете сигурни Состојки: 120 грама брашно 1 лажичка прашок...

Чоколадни коцки со џем и бисквити: Најбрз десерт за секој ден (РЕЦЕПТ)

Мек и вкусен десерт кој ќе го обожавате Состојки: 2 јајца 100 гр. чоколадо 100 гр. шеќер 80 гр....

Пржени банани со мед и цимет (РЕЦЕПТ)

Откријте го вкусот на пржените банани со мед и цимет… Вкусот на овој десерт ќе ги...

Рецепт за бајадера: Кралица помеѓу колачите повеќе од 100 години!

Нашите баби ја подготвуваа во сите прилики Состојки: 500 гр. шеќер 200 мл. вода 200 гр. мелени...

Десерт од јогурт за само 10 минути: Кремаст десерт кој морате да го пробате (РЕЦЕПТ)

Рецепт за кремаст десерт од јогурт – Лесен и брз за подготовка, а вкусот не се заборава!...

Безглутенски рецепт: Вегански пудинг од ванила и лимон

Безглутенски и вегански! Се сеќавате ли кога за прв пат јадевте пудинг како дете? Ако оттогаш...

Чоколадни кокосови коцки од само 4 состојки: Вкусен колач што не се пече (РЕЦЕПТ)

Чоколадните кокосови коцки се совршени за секоја пригода – тие се лесни за подготовка и...

Десерт од нашето детство: Крцкаво чоколадо и пенест фил! (РЕЦЕПТ)

Се сеќавате ли на овие чоколадни мафини и среќата што ја чувствувавте кога ги јадевте?...

Чоколадни мафини: Колачи украсени со крем во форма на срце (РЕЦЕПТ)

Вкус кој се памети.. Состојки: 180 гр. путер 200 гр. шеќер 50 гр. какао во прав 140 гр. брашно 1 лажица...

Вкусна и здрава овошна салата од калинки (РЕЦЕПТ)

Овошна салата во портокал, зачинета со сируп и рум е одличен десерт за студените зимски...

Боженствен тирамису во чаша (РЕЦЕПТ)

Најпознатиот и највкусниот италијански десерт е тирамису. За неговата подготовка, потребни...

Овошна јогурт торта: Сочна и кремаста магија на вкусoви што сите ќе ја обожавате!

Овој рецепт е едноставен, брз за подготовка, а целото семејство ќе го јаде со задоволство...

Засладете го денот со овој неверојатен десерт – Снегулка торта

Тортата „Снегулка “ е едноставна за подготовка, лесна, пенеста и мека. Поради нејзиниот...

Рецепт за љубителите на тофу: Чоколаден мус со нане

Можете брзо и лесно да направите здрав и вкусен чоколаден мус со освежувачки листови од нане...

Омилен и здрав десерт: 5 причини зошто треба да пиете топло чоколадо

Верувале или не, едно од нашите омилени напивки – топлото чоколадо е многу здраво за...

Компот од суво овошје (РЕЦЕПТ)

Компот од суво овошје – десерт без кој не можеме да го замислиме Божиќ. Не само тоа, ќе...

СНЕЖНА БАЈКА: Празничен мус од бело чоколадо

Направете го овој прекрасен мус со малку овошје и ќе добиете прекрасен контраст на бои,...

Крцкав чизкејк со чоколадо и оризови снегулки

Пробајте го новиот рецепт за чизкејк што не се пече! Кога станува збор за рецепти, никогаш не...

СОВРШЕН ДЕСЕРТ ЗА ЗИМСКИТЕ ДЕНОВИ: Рафаело бомбиците ја надополнуваат зимската магија!

Во ладните зимски денови засладете се со семејството Состојки: 200 гр. вода 500 гр. шеќер 500 гр....

Десерт од бело чоколадо со колачиња од бадеми

Подгответе вкусен десерт со бело чоколадо, колачиња од бадеми и портокал. Состојки: 125 гр...