Категории

Едноставен домашен рецепт со шеќер со кој ќе ги отстраните стриите засекогаш

За да ги отстраните непријатните стрии од вашето тело испробајте го овој едноставен и ефтин рецепт кој се приготвува за неколку минути, а благодарение на неговата ефикасност ќе ги отстраните стриите засекогаш.

Продукти:

– супена лажица шеќер

– супена лажица масло од рицинус или маслиново масло

– сок од половина лимон

– една капсула витамин Е

Подготовка:

Измешајте ги сите продукти се додека не добиете хомогена смеса. Со кругови движења нанесете од смесата и масирајте на местата каде што имате стрии се додека не ви впие смесата во кожата. Најдобро е да масирате со четка за да ви се зголеми циркулацијата на местата каде имате стрии. Правете ја оваа масажа секој ден по 2-3 минути и за неколку недели ќе имате совршено тело без стрии.

Прегледи:
574
Ознаки:
·
Објавено на:
14.04.2016