Таг:, , ,

Чоколадни вафли (РЕЦЕПТ)

Чоколадните вафли се совршени за опуштен и мирен зимски појадок, затоа ви подготвивме...

Здрав рецепт: Авокадо-банана мафини (РЕЦЕПТ)

Мафините се дефинитивно десерт кој што го сакаат и млади и стари. Не само што тие се многу...

Куглоф со вишни: Моќно и сочно совршенство кое ќе ве освои веднаш! (РЕЦЕПТ)

Откако ќе го испробате овој рецепт, ќе го правите многу често Состојки: 350 гр. путер 300 гр....

Чоколаден чизкејк со лешници (без печење)

Барате добар, но едноставен рецепт за чоколаден чизкејк без печење? Вие сте на вистинското...

Банана колач без печење, без јајца, без брашно: Омилен десерт на секоја маса (РЕЦЕПТ)

Вегански десерт од само 3 состојки! Здрав колач кој претставува неодолива хармонија на...

Десерт од нашето детство: Крцкаво чоколадо и пенест фил! (РЕЦЕПТ)

Се сеќавате ли на овие чоколадни мафини и среќата што ја чувствувавте кога ги јадевте?...

Здрави колачи: Интегрални слатки бомбици од кокос и банана (РЕЦЕПТ)

Овие одлични бомбици можете да ги направите без никакви засладувачи! Состојки: 3 средни...

Чоколадни мафини: Колачи украсени со крем во форма на срце (РЕЦЕПТ)

Вкус кој се памети.. Состојки: 180 гр. путер 200 гр. шеќер 50 гр. какао во прав 140 гр. брашно 1 лажица...

Чоколадни колачи: Меки и вкусни!

Доколку сакате секогаш да имате совршен десерт со кафето, ова се вистинските колачи за вас...

Палачинки со банана и киви (РЕЦЕПТ)

Вкусни палачинки со банана, киви и крем сирење – одличен домашен десерт кој ќе го...

Смути од боровница и банана готов за 5 минути: Ќе бидете сити и полни со енергија! (РЕЦЕПТ)

Направете го овој здрав напиток за најубав почеток на денот. Состојки: 1 зрела банана 50 гр...

ДЕСЕРТ КОЈ ГО ПРЕПОРАЧУВААТ СИТЕ НУТРИЦИОНИСТИ: Рецепт за слатки, енергетски бомбици – подготвени за 20 минути

Десерт кој ја буди енергијата – Направете здрави и вкусни енергетски бомбици по рецептот...

Домашна пица: Вкусен оброк кој се подготвува многу бргу! (РЕЦЕПТ)

Брза приготовка за вкус кој се памети! Состојки за кора: 200 мл млеко или вода малку шеќер сол...

Најубавите чоколадни тартуфи: Брзи, вкусни бомбици за сите прилики! (РЕЦЕПТ)

Брз рецепт кој што ќе сакате да го запишете и зачувате Состојки: 250 гр. несолено крем сирење 50...

Вегетаријански брз десерт: Рецепт за бомбици од само 2 состојки

Овој здрав и вкусен десерт е лесен за подготвување, а е многу здрав. Состојки: 300 грама паста...

Чоколадна фантазија со лешници (РЕЦЕПТ)

Прочитајте го овој рецепт и направете вкусен чоколаден десерт за целото семејство....

Полнети урми со чоколада: најздравиот десерт на светот! (РЕЦЕПТ)

Уживајте во волшебниот вкус Состојки: 100 гр. урми 100 гр. чоколадо 50 мл. масло 50 гр. ореви  ...

Вкусна и здрава овошна салата од калинки (РЕЦЕПТ)

Овошна салата во портокал, зачинета со сируп и рум е одличен десерт за студените зимски...

Идеален за зима: вкусен мус од костени (РЕЦЕПТ)

Градот мириса на костени, а вие можете да си ги дозволите и дома, во кремаста форма. Овој пат...

Мафини со вишни (РЕЦЕПТ)

Ако обожавате мафини, предлагаме да ја пробате оваа освежителната верзија со вишни. Овие...