Категории

(ФОТО) Вака се носи минимализам – Најпрефинетиот моден тренд за ова лето

Обожавателките на едноставните модни комбинации со класични кроеви и бои ќе се вљубат во овие летни стајлинзи

Можеби во моментов се актуелни пругите, цветните принтови, туфните, анимал принтот и колоритот но колку е тоа вистински ефектно кога е се во прашање минливи трендови наспроти вечната класика на кроеви и бои..

Во модата важи и правилото „помалку е повеќе“ помеѓу кое се кријат безвременските парчиња како oversized сакоата, класичните маици, slip фустаните, едноставните кроеви и земјените тонови – што севкупно означува минимализам.

Не е ни чудо што минимализмот со години опстанува на модната сцена и модните фанатички се повеќе се одлучуваат за ваков вид на стајлинзи со оглед на тоа што овие навидум едноставни парчиња никогаш не илегуваат од мода.

Прегледи:
648
Објавено на:
29.06.2020