Категории

Познат детектив ги открива најјасните знаци дека партнерот ве изневерува

Приватен детектив составил листа која открива како се однесува личноста која изневерува, а како што вели, сите неверни луѓе ги следат овие шаблони.

Неодамна имавме прилика да слушнеме дека сè повеќе Срби се одлучуваат да бараат приватен детектив поради сомневање во верноста на партнерот. Истражувањата покажуваат дека мажите на возраст од 45 до 60 години се најљубоморни, а и повеќе изневеруваат во подоцнежните години.

Приватниот истражител и поранешен федерален агент Том Мартин открил дека луѓето кои изневеруваат секогаш ги следат истите модели. Мартин е претседател на истражните служби во Њупорт Бич, Калифорнија, ја напишал книгата „Гледање на животот со приватни очи“, во која открил јасни знаци кои укажуваат на прељуба.

Девојката на сликата открила дека момчето детално ја изневерува
Мартин истакна дека доколку вашиот партнер исполни две ставки од оваа листа, не треба да се грижите. Меѓутоа, ако забележите четири или повеќе, тогаш дефинитивно немате дилема.

Еве како изгледа листата на најпознатиот приватен детектив:

 • Промена на навиките
 • Рано излегување од дома и доцна враќање
 • Чести службени патувања
 • Отсуство од празници или семејни настани
 • Често прекувремена работа
 • Необјасниво трошење пари
 • Тајни профили (Инстаграм, е-пошта)
 • Скриени сметки на кредитна картичка
 • Траги од некој друг (обично – кармин на јаката, мирис на женски парфем)
 • Купување подароци што не сте ги виделе
 • Необјасниви работи – кондомите во автомобилот се подарок
 • Движење во теретана
 • Пропуштени повици од непознат број
 • Шифрирани или тајни текстуални пораки
 • Недостаток на секс
 • Избегнување или одбранбеност
 • Очигледни лаги
 • Напнатост и сарказам
 • Преосетливост на ненадејни посети (вашето неочекувано пристигнување може да дојде во несоодветен момент за измамникот

Сепак, без разлика на списокот, Мартин смета дека луѓето речиси секогаш можат да упаднат кога другата личност не е 100 отсто искрена. Затоа, вели тој, најважно е да и верувате на вашата интуиција.