Таг:, , , , , , , , ,

Како изневеруваат мажите според хороскопскиот знак?

Прочитајте како изневеруваат мажите според хороскопскиот знак? Овен Овенот е ловец и како...

Никогаш не би погодиле: Погледнете која марка на автомобили возат мажите кои најчесто изневеруваат!

Британскиот сајт IllicitEncounters.com спровел истражување во кое се истражувала поврзаноста помеѓу...

Не веруваат во сродни души: Хороскопски знаци кои секогаш изневеруваат!

Ако некој не верува во постоењето на сродни души, тогаш тоа се токму овие знаци. Личностите...

Ова е главната причина поради која партнерите се изневеруваат!

Ако сметате дека партнерот со кого сте моментално во врска не е најдобриот избор за вас и не...

Наместо завет, оваа невеста ги прочитала пред присутните тајните пораки на својот свршеник пратени на друга жена

„Ова требаше да биде најсреќниот ден во мојот живот и најблиските требаше да бидат сведоци...

7 карактеристики на луѓето кои се склони кон изневерување

Дали сте склони кон неверство? Стручњаците сметаат дека постојат седум типа на...

Три хороскопски знаци кои веднаш ќе ве откачат штом ќе им здодеете

Некои знаци толку многу зрачат со сескапил и харизма што претставуваат магнет за...

Пред камерите на сопругата и признал дека ја изневерил со 341 жена. Погледнете ја нејзината реакција! (ВИДЕО)

Џејсон Максиел, поранешен НБА кошаркар, пред камерите признал дека својата сопруга Бренди,...

Никогаш не би погодиле: Во овие години луѓето најчесто ги изневеруваат партнерите

Дали мажите и жените во одредена возраст се повеќе склони кон изневерување на партнерот?...

5 причини зошто мажите изневеруваат дури и кога ја сакаат својата жена

„Тој ме сака и никогаш не би ме изневерил“, тоа го мислат повеќето жени, но мажите...

Истражувањата покажале зошто латино мажите важат за најдобри љубовници

Општо е познато дека латино мажите ги бие глас дека се одлични љубовници, па одредени...

10 причини зошто жените ги оставаат мажите, а тоа не е неверство

Неверството во бракот не е првото нешто поради кои жените ги оставаат своите парнери,...

Клое Кардашијан прв пат проговори јавно за нејзината одлука да остане со Тристан

33 годишната реалити ѕвезда Клое Кардашијан во одговор на коментари на Твитер прв пат...

3 хороскопски знаци кои најмногу ги изневеруваат своите партнери

Некои хороскопски знаци се неверојатно верни и моногамни, а изневерувањето никогаш не би им...

Како се однесуваат хороскопските знаци кога го изневеруваат партнерот?

Раковите кога изневеруваат често се правдаат со замор, Вагите постојано ќе се дотеруваат, а...

Сите изневерени жени имаат една заедничка карактеристика: Развиена интуиција!

Имено, резултатите од една студија покажуваат дека изневерените жени освен тоа што се...

Исповед на повеќе жени: Ги изневерувавме мажите поради овие причини

Недостатокот на емоции, оддалеченост и страв од осаменост во иднина, се чести причини поради...

НАЈВАЖНИ ТРИ РАЗЛИКИ МЕЃУ МАШКОТО И ЖЕНСКОТО НЕВЕРСТВО

Мажите не се единствените што изневеруваат, иако причините за тоа се разликуваат во однос на...

Зошто мажите секогаш ги повредуваат добрите жени?

Причините поради кои паровите ја раскинуваат врската не мора да бидат лимитирани само на...

Џеј Зи конечно призна дека ја изневерил Бијонсе

Кружеа многу гласини околу бурите во бракот на Џеј Зи и Бијонсе и неговото неверство.  Хип...