Категории

РЕЦЕПТ: Запечени тестенини како грицки се новиот хит рецепт кој сите го обожаваат

(ВИДЕО) Постојат различни рецепти за тестенини, но новиот рецепт што се појави на Тик Ток стана вирален.

Тоа е всушност чипс од тестенини, и можете да го јадете како закуска. Прво сварете ги тестенините, па прелијте ги зачините по желба. Потоа додадете сирење и маслиново масло и ставете ги во длабок пржење или рерна додека тестенините не станат крцкави.

@bostonfoodgramPASTA CHIPS✨ #fyp #homecook #airfryer #foodontiktok #pastachips #tiktoktailgate #foryou #tiktokrecipes #boston #bostonfood♬ Do It – Chloe x Halle

Прегледи:
567
Објавено на:
11.07.2021