Категории

Слушнете го „Денот што ни носи“ новиот сингл на Александра Јанева! (ВИДЕО)

По пауза од две години, Александра Јанева го објави својот повратнички сингл „Денот што ни носи“.


Песната е заедничко авторско дело на Лазар Цветкоски и Александра Јанева. Емотивната видео-приказна за песната ја направи Ѓорги Вацев.


„Денот што ни носи“ беше премиерно изведена на 36-тиот Фестивал на забавни мелодии Макфест и се закити со награда најдобар аранжман.


Во продолжение уживајте во најновата песна на Јанева:

Прегледи:
418
Објавено на:
20.09.2021