Таг:, , , , , ,

Спектакуларен крај на скопската концертна сезона – Балкански Фестивал во декември

Senidah, Jala Brat и Buba Coreli, Coby, Krisko и Begeton Band и Слаткаристика на 20 декември во А1 Арена Борис...

ЖЕШКИ И ВОЗБУДЛИВИ: ТАСКО И ТАША РЕЈ ПОЛУГОЛИ ВО НОВИОТ СПОТ ЗА АМНЕЗИЈА

Во исчекување на големиот концерт со Раста кој што треба да се случи оваа сабота, Таско...

ТАСКО, РАСТА И БЕЛГРАДСКИТЕ МОМЦИ РИМСКИ И КОРОНА НА 4 ЧАСОВЕН СПЕКТАКЛ ВО СКОПЈЕ

Балканската регетон атракција Раста и македонскиот суперстар Таско, заедно со Римски и...

На 8. и 12. ноември ќе биде изведена операта „Кармен“ од Жорж Бизе во НОБ

На 5.11.2019 година, во Националната опера и балет се одржа прес конференција по повод...

ТРАКЕР “ОГРАБЕН”, НО САМО ВО НОВОТО ВИДЕО ЗА “VWBMW”

Андреј Трајковски познатиот трап бренд Тракер од „Урбан Рекордс“ гопромовираше видеото за...

ИЗГАСЕТЕ ГО ТЕЛЕВИЗОРОТ И ОСТАВЕТЕ ГО ВАШИОТ ТЕЛЕФОН: Оваа активност пред спиење го намалува стресот и ви овозможува мирен сон

Практично, но исто така и многу здраво. Читањето пред спиење е традиција и навика што ја...

Адел повеќе не изгледа како што ја паметиме – нејзините фанови се воодушевени

Музичката дива стави крај на озборувањата Таа често беше мета на коментари поради својот...

Концерт со челистот Николас Алштед – еден од најбараните инструменталисти!

Овој четврток (31.10) во Филхармонија ќе настапи германскиот виолончелист Николас Алштед, еден...

Танец апсолутен победник во Париз: Македонскиот ансамбл ја освои престижната Гран при награда!

Оркестарот на ансамблот Танец под водство на Дарко Илиевски ја освои апсолутната награда на...

ОВAA МУЗИКA ЈА ЛЕЧИ ДУШАТА И РЕЛАКСИРА: еве како да се ослободите од стресот за 5 минути

Опуштете се и слушајте ги звуците што ќе ве натераат да заборавите сè негативно, а ќе...

#365среќа Беле Беле: „Најголема среќа е да имаш за кого да пееш и да ја правиш публиката среќна“

Кубанското дуо „Беле Беле“ го сочинуваат егзотичната Јасмин Лопез и Онелито. Тие се...

Нова песна и спот на момците од „Либеро бенд“

Интересен и уникатен проект, составен од неколку поврзани песни и видеа, летово најавија...

Врвниот контрабасист Рено Гарсија Фонс во Филхармонија

Врвниот француски контрабасист Рено Гарсија Фонс в четврток во 20 часот ќе настапи како...

На 22. октомври ќе биде изведена раскошната балетската претстава „Дамата со камелии“ во НОБ

Во вторник, 22 октомври, 2019 година со почеток во 20 часот, во Националната опера и балет ќе биде...

Борба против несоницата – овие СИМФОНИИ го подобруваат сонот

Овие мелодии им помогнале на учесниците во истражувањето побрзо да заспијат Докажано е дека...

#365среќа Таско: „Искреноста кај луѓето ја почитувам најмногу. Материјалните работи доаѓаат и одат, основните човекови особини остануваат“

Тој е музичарот кој изврши големо влијание врз македонската музика и хип хоп сцената. Познат...

#ИнстаСреќа хаштаг на денот: Фотографии во сеќавање на нашиот #tose

Незаменлив, неповторлив, никогаш непреболен. 12 години без #tose. Празнина која се пополнува...

На денешен ден нѐ напушти најголемата музичка ѕвезда Тоше Проески: Среќни сме што живеевме во неговото време

Секој од нас и ден денес сè уште многу добро се сеќава на утрото на 16 октомври 2007 година. Во...

Ништо од повлекувањето од сцената: Ники Минаж се извини и го најави своето враќање на сцената со голем проект!

Пред неколку недели, Ники Минаж изјави дека заминува во пензија! Таа доби остри критики од...

Јас сум, Ние сме – ДС Колектив

Веќе познат звук, во ново пакување, овој пат во албум издание на ДС Колектив. Јас сум, Ние сме...