Категории

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 11 И 12 ЈУНИ 2022 ГОДИНА

Овен
Можете да сметате на поддршката од вашите пријатели, бидејќи во изминатиот период тоа го заслуживте од нив со вашата посветеност и посветеност. Ви претстои потпишување важен договор кој ќе ја одведе вашата професионална кариера во друга насока.

Бик
Претстојат бројни деловни состаноци. Ќе запознаете интересна личност со која ќе најдете заеднички интерес кој најавува можност за плодна соработка. Посветете ја вечерта на себе и на саканата личност со која ве очекуваат прекрасни моменти на љубов и топлина.

Близнаци
Врската што ја чувавте во тајност се заканува да стане јавна. Партнерот ве сака повеќе отколку вие него, но вие не уживате во тоа. Неговите очекувања стануваат голем товар за вас, па сето тоа ќе биде силна причина сериозно да размислите за раскинување.

Рак
Вие сте во позиција паралелно да работите две посебни, но подеднакво важни работи. Патем, ова добро ви оди, но овие дена се откажувате. Направете кратка пауза за да не направите грешка која подоцна би била тешко да се поправи.

Лав
Викендов сте изложени на ризик од повреда. Вистинската причина за тоа е потиснатиот гнев кој може да ве доведе во ситуација вашата невнимателност да се занемари и да предизвика поголема штета. Покрај тоа, избегнувајте службеници, како и луѓе во униформи.

Девица
Обидете се да слушате што ви кажуваат другите луѓе. Може да забележите дека некој се обидува да ви каже одлична идеја, но вие не реагирате. Ако ја дозволите можноста некој друг да смисли нешто корисно, ќе добиете шанса да остварите значителен профит.

Вага
Ова е еден од оние периоди кога не знаете што да правите со себе. Потрагата по хармонија може да се претвори во агонија на хронично незадоволство, доколку не застанете на време. Престојот надвор, дружењето со блиски луѓе и лесната прошетка ќе бидат доволни за да се опуштите.

Шкорпија
Викендот го започнувате полни со енергија. Невообичаено сте креативни и самодовербата се заканува да прерасне во ароганција. Скратете ја еуфоријата бидејќи кога ќе се одлучи нешто важно, ќе ви треба мислење од луѓе кои не ги почитувате сега.

Стрелец
Премногу им давате важност на луѓето кои ве осудуваат само поради сопствената досада. Вашата љубовна врска е само ваша, вашата околина не треба да се грижи за неа. Ако го игнорирате она што другите го зборуваат, ќе сфатите дека на вашата љубовна врска ништо не и недостига.

Јарец
Оптоварени сте со грижи кои самите сте ги смислиле. Се обидувате да предвидите решение за проблемите кои се уште не се појавиле. Вашето однесување може да ви наштети ако не започнете навреме и не ја одделите реалноста од она што сте го измислиле.

Водолија
Промените на работа најавуваат нов почеток. За вас веста е охрабрувачка, бидејќи се однесува на вашата финансиска состојба. Влијателна личност дава предлог, кој ве засега. Ова е сигурен сигнал дека сè се движи во насоката во која сте сакале.

Риби
Пред вас е лекција во која треба да го надминете колебливоста и несигурноста. Ова се особини кои честопати го оневозможуваат постигнувањето гол, дури и кога сте сигурни дека сте во право. Верувајте си, не се грижи што мислат другите.

Прегледи:
413
Објавено на:
11.06.2022