Категории

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 14 И 15 МАЈ 2022 ГОДИНА

ОВЕН
Задоволно ги триете рацете, бидејќи претходната недела беше финансиски успешна. Конечно ги гледате вистинските резултати од вашите долгорочни напори. Партнерот може да ви подготви љубоморни сцени и не покажува доволно разбирање за вашите деловни обврски. Обидете се да ја смирите ситуацијата. Покачена температура.

БИК
Доминантна тема на овој викенд е рекапитулирањето на деловните преговори кои ќе одредат подолг временски период во вашата кариера. Одвојте време да смислите детален план за следната недела. Биковите уживаат во шармот на новата љубовна врска и се препуштаат на нежноста со новиот партнер. Појава на егзема.

БЛИЗНАЦИ
Повремените проблеми што ви ги задаваа некои деловни соработници сега се зад вас. Во новите услови за деловно работење ќе биде вклучен и нов тим на соработници. Близнаците во брак овие дена можат да ја изненадат својата сакана. Тоа може да биде романтично излегување во интимна атмосфера. Главоболка.

РАК
Раковите кои се занимаваат со приватен бизнис се повеќе од задоволни од првите финансиски резултати на нивниот бизнис. Посебен успех ве очекува во работата со клиентите и во услужните активности. Слободните Ракови можат да запознаат многу привлечна личност, која е малку необична и чие ексцентрично однесување може целосно да ги збуни. Несоница.

ЛАВ
За вашата одлука да ја прекинете соработката со своето однесување може да придонесе и вашиот деловен соработник кој во текот на претходната недела ви правеше проблеми со неодржувањето на ветувањата. Бидете отворени за разговор со партнер кој се жали дека не му обрнува доволно внимание. Решете го со заеднички разговор. Нервоза.

ДЕВИЦА
Нов почеток или нова работа може да биде доминантна тема на викендот. Ви претстои потпишување на многу профитабилен договор за долгорочна соработка. Девиците кои се во врска планираат заедничка иднина со партнерот и се договараат за заедничка иднина. Сакате одмор.

ВАГА
Претходната недела можеше да ве направи нервозни поради некои манипулации од вашите најблиски соработници. Клучно е да заземете правилен став кон сè. Почетокот на љубовната авантура со личност која можете да ја запознаете преку работа може да се случи под превезот на тајноста, бидејќи не сакате другите да дознаат. Забоболка.

ШКОРПИЈА
Овој викенд ви носи увид во позитивното салдо од претходната недела. Ве очекува деловна реорганизација и воведување нови методи на работа, кои ќе бараат прилагодување. Во дилема сте, бидејќи неконзистентното однесување на партнерот ве доведува во ситуација да не знаете каде всушност води вашата врска. Нервоза.

СТРЕЛЕЦ
Доминантна тема на овој викенд, бидејќи веста за промените во начинот на работа во наредниот период е многу важна. Промени во тимот на соработници и методи на работа. Овие дена Стрелецот може да очекува богат социјален живот, многу излегувања и запознавање со нов круг на луѓе во кои можат да ја запознаат својата сродна душа. Облечете се во слоеви.

ЈАРЕЦ
Размислувате за промена на работните места, а планетите ве поддржуваат да најдете подобра позиција за себе, како и далеку подобри работни услови. Врска Јарците размислуваат да ја официјализираат врската со партнерот и планираат да го прошират семејството. Настинка придружена со силна болка во грлото.

ВОДОЛИЈА
Водолијата во овој период е многу фокусирана на соработка со странски и странски компании. Сепак, размислете добро за се, бидејќи првично ветувањата не мора да одговараат на реалноста. Водолиите очекуваат излегување во интересно друштво и нов круг на познаници во кој ќе можат да најдат многу привлечна личност. Нервоза.

РИБИ
Зад вас е напорна недела во која работевте под голем притисок на роковите, а наскоро ќе почнете да работите на нов проект. Направете подобар договор овој пат. Слободните Риби можат да започнат нова врска со личност во знакот Девица, Водолија или Јарец. Проблеми со стомакот.

Прегледи:
325
Објавено на:
15.05.2022