Таг:, , , , ,

„Ефективно управување со кризи“ со фокус на тековната пандемија со COVID-19 и нејзиното влијание врз бизнисот

PrimePoint во партнерство со M6 едукативниот центар, составија серија интерактивни онлајн...

Клучот за успешен бизнис: Еве како да бидете успешен претприемач

Како претприемач или менаџер на портфолио, нема да успеете да развивате и управувате, се...

Настанот „Конференција за 200 Жени Претприемачки“, оваа година збогатен и со избор на „Жена на годината“.

По трет пат во Македонија се случува настанот „Конференција за 200 Жени Претприемачки“, кој...

Кои се тајните на успешниот онлајн бизнис

Да се започне работа онлајн делува како најлесна задача, но без следните вештини не можете...

Трикови на успешните луѓе со чија помош секоја работа ќе ви оди од раце

Со цел да бидете што поуспешни и да носите попаметни одлуки, послушајте ги овие совети....

Стив Џобс: Без оглед на тоа дали имаме паричник од 300 или 30 долари, парите во него се исти

Стив Џобс, основачот на Епл, почина на 56-годишна возраст од рак на панкреас и меѓу другото ова...

Vip воведува дигитална платформа наменета за сите деловни корисници: Моќна алатка за поддршка на процесите во компаниите

Со цел засилување на процесот на дигиталната трансформација во општеството,...

На 14 март ќе се одржи 33. Бизнис кафе Македонија насловено како „Патот кон успехот“

На 14.03.2019 г. од 18:00 часот во кафе барот Umbrella (ГТЦ) ќе се одржи 33 – то Бизнис кафе Македонија кое...

Со овие професии може да станете милионер: За некои од нив не ви е потребна дури ни диплома!

Во светската анкета за истражување на податоци за милионери, утврдено е дека постојат...

На „Бродот на среќата“ денес ќе се одржи предновогодишното издание на „Бизнис Кафе Македонија“

Денес со почеток од 18:00 часот на „Бродот на Среќата“ ќе се одржи предновогодишно издание на...

#365среќа Катерина Котлареска: „Ние жените знаеме што ни е потребно, што нè интересира и каде сме најсилни, но многу е поубаво кога ќе го доживееме заедно!“

Денес, на 5. декември 2018 се одржува „Конференцијата за 200 жени претприемачки“. На едно место,...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: СРЕДА (14 НОЕМВРИ, 2018)

Овен  Некои поранешни проблеми ќе излезат на виделина, а вие нема да успеете да ги соркриете...

Наместо во диско , младите овој викенд беа на стартап викенд и ги реализираа своите бизнис идеи!

Изминатиот викенд, во простоориите на CEED HUB се одржа 7-то издание на Techstars Startup Weekend powered by Google for...

#365среќа Олгица Стојимировиќ: „Се стремам да бидам кристално јасна и силна во својата визија, но и отворена да покажам нешто поинакво на пазарот“

Негувана жена не подразбира само жена која се грижи за својот надворешен изглед, туку...

10 креативни бизнис инстаграм профили

Маркетингот не е само важен дел од бизнисот – маркетингот е бизнис! Доколку не постои...

Еден од најголемите настани за претприемништво – Стартап Викенд повторно во Скопје!

Еден од најголемите настани за претприемништво што се случува во глобални рамки, оваа есен...

На 13. септември ќе се одржи 31-то Бизнис кафе Македонија

Бидете со нас на 31-то Бизнис кафе Македонија, последното од 5-тата сезона, ќе се одржи на...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПОНЕДЕЛНИК (06 АВГУСТ, 2018)

Овен Ќе настојувате да преземете премногу ризици. Бидете внимателни и не газете врз...

Ким Кардашијан претстави три нови парфеми кои од денес се во продажба

Ким Кардашијан ги претстави своите нови парфеми инспирирани од „Kimoji“. Таа во 2015. година ги...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПOНЕДЕЛНИК (09 ЈУЛИ, 2018)

Овен  Вашиот љубовен живот и социјалните контакти можат да бидат нарушени поради вашиот...