Таг:, , , , , , , , , ,

Дизајнер кој трансформирал арапски зборови во нивното буквално значење

Архитектот и графичкиот дизајнер Махмуд Тамам ја пресликал својата љубов кон манипулација...

Сопруг создал „велосипед-количка“ за да ја шета сопругата која боледува од Алцхајмер

После 55 години брак, Бил и Глад Форвард се неразделни. Но, нивната љубовна приказна не...

Новиот razr ја доби Red Dot – најголемата награда за иновативен дизајн

На 6 април, новиот razr ја доби посакуваната награда Red Dot: “Најдобриот од најдобрите”....

#ИнстаСреќа: Најубавиот ентериер на Инстаграм: Оваа бохо куќа е вистински сон

Ова е најубавата бохо куќа на Инстаграм – дом како прекрасна оаза за релаксација и...

Најскапата елка на светот

Најскапата елка на светот вреди дури 14 милиони евра и се наоѓа во Шпанија! Најскапата и...

20 совршени тетоважи за љубителите на патувањето! (ФОТО)

Луѓето кои патуваат често собираат печати во пасошот, магнети за на фрижидер и фотографии од...

Хурем се појави на филмскиот фестивал во Венеција како вистинска султанка

Нејзиното височество зачекори на црвениот килим во Венеција. Популарната турска актерка...

Преубави торти што попрво би ги ставиле на тераса отколку во фрижидер

Додека уживате во фотографии со храна на вашите Инстаграм профили, нема сомнение дека...

Прекрасно кафуле во Сеул кое ќе ве натера да се чувствувате како во цртан филм

Ако сакате стрипови и цртани филмови, ентериерот на овој кафич ќе ве остави без зборови …...

6 најубави мостови во светот! (ФОТО)

Повеќето мостови, ја имаат својата основна функција, односно да нѐ пренесуваат од една на...

Модерни уметнички инсталации за кои тешко да поверувате дека се реални! (ФОТО)

Сите светски чуда се најдобар пример за тоа како архитектурата со тек на време станувала сѐ...

Маички со неверојатен дизајн кој ќе ве воодушеви и насмее! (ФОТО)

Сите ги обожуваме маичките и тие се дел од нашиот секојдневен избор за облека. Ова парче...

Искрени илустрации кои објаснуваат што не е во ред со денешното општество! (ФОТО)

Илустрациите на Џон Холкрофт вознемируваат но, во позитивна смисла. Гледајќи ги нив, гледаме...

Дизајниран е првиот „бесконечен базен“ со панорамски поглед од 360 степени

Компанијата Compass Pools има добри вести за љубителите на височините и пливањето. Неодамна,...

Шпанска фондација создаде плакат со скриена порака која може да ја видат само деца за да пријават злоупотребување!

Фондацијата АНАР е шпанска организација која им помага на децата во ризик. Тие создадоа...

Оваа неверојатна книжарница во Кина со својот ентериер ве носи во светот на фантазиите! (ФОТО)

Оваа чудесна книжарница се наоѓа во Кина. Книжарница во градот Чонгкинг има ентериер како од...

Селена Гомез дизајнираше костими за капење кои прикриваат лузни

Селена Гомез и е позната на јавноста по својот прекрасен глас, но таа веќе „заплива“ и во...

Новиот Nissan Sylphy ќе го задоволи сечиј апетит

Посетителите на саемот за автомобили во Шангај имаат можност од блиску да го видат новиот...

Дали ги видовте новите Calvin Klein 205W39NYC патики?

Љубовта кон патиките е вечна. Не постои модел на обувки кој е поудобен од патики. Затоа...

Животната приказна на Карл Лагерфелд: Ги презирал децата со кои растел и сакал само еден човек

„Кога ќе ја замолев мајка ми да ми прочита приказна, таа ќе ми одговореше: „Научи да читаш“....