Таг:, , , , , , , ,

Мебел инспириран од „Војна на Ѕвездите“ (Star Wars)

„Star Wars Disney“ компанијата ја претстави новата колекција на мебел инспирирана од светската...

Дизниленд отвора забавен тематски парк „Војна на ѕвездите“

Американскиот забавен парк Дизниленд соопшти дека забавен тематски парк кој ќе се вика...

Откриен е нов вид кој личи на Јода од „Војна на ѕвездите“

Како неофицијален празник на „Војна на ѕвездите“ е познат 4-ти мај. Додека многумина го...

Почина и Кери Фишер, актерката позната како Принзецата Леа од „Војна на Ѕвездите“

На 60 годишна возраст, денес почина актерката Кери Фишер, најпозната по нејзината улога како...

Зграда во Абу Даби го доби истиот изглед како базата Starkiller од Star Wars: The Force Awakens.

Компанијата twofour54 трансформирале една зграда во Абу Даби за да изгледа како базата Starkiller од...