Категории

Тејлор Свифт – кралицата на црвениот кармин

Црвените усни се дефинитивно заштитен знак на познатата поп-пеачка Тејлор Свифт. Откако се појави на музичката сцена речиси не постои јавен настан каде што таа не носи црвен кармин кој веќе започна и да го опејува во своите песни.

Во чест на најженствената боја на сите времиња која дамите ја обожаваат ви споделуваме галерија од неколку makeup изгледи од музичката ѕвезда кои ќе ве инспирираат оваа боја на кармин да стане и ваш личен печат.

Прегледи:
469
Објавено на:
25.10.2017