Категории

ВИДЕО: Еве како да направите похован сладолед

Во рестораните се почесто се служи похован сладолед. Ако некогаш сте се запрашале како да направите ваков специјалитет, го имаме одговорот за вас.

Потребни состојки за 6 порции:

6 топки сладолед од ванила (или друг вкус кој го сакате)
1 шолја корн флекс
2 јајца
масло за готвење

Останатиот дел од рецептот погледнете го во видеото:

Извор: http://gotvi.mk/

Прегледи:
1088
Објавено на:
12.06.2016