Категории

Во прегратка со ајкула: Овој човек го ризикува животот за да создаде прекрасни фотографии

Фотографот Алекс Кид (29) од Мелбурн има сосема обично хоби – фотографирање. Но, начинот на кој го ризикува својот живот за да создаде совршени фотографии е неверојатен.

Имено, Алекс обожава нуркање и љубител е на најопасните морски суштества. Поради својата страст, тој со камерата оди во најголемите длабочини на Бахамите, за да се фотографира со ајкулите и другите големи опасни риби.

Погледнете како го ризикува животот за овие воодушевувачки фотографии!

 

 

Прегледи:
606
Објавено на:
25.05.2020