Таг:, , , , ,

Во прегратка со ајкула: Овој човек го ризикува животот за да создаде прекрасни фотографии

Фотографот Алекс Кид (29) од Мелбурн има сосема обично хоби – фотографирање. Но, начинот на...

Идни наши уметници, креативци и потенцијални мајстори!

Институтот Креативна Македонија со голем ентузијазам работи на задачата што си ја зададе, а...

Омилени активности со кои совршено одговара нарачана храна

Без разлика на тоа каква професија имате, сигурно го цените вашето слободно време и сакате...

5 причини поради кои мажите се љубоморни!

Понекогаш мажите се љубоморни на многу чудни нешта. Дали се сложувате? Вашите другарки Само...

Отворена е сезоната за искачување на Монт Еверест

Тим од непалски водичи е првата експедиција која се искачи на Монт Еверест оваа сезона и...

Проверете дали покрај себе имате идеален партнер врз основа на овие 3 емоции

Љубов не е она што го гледаме во романтичните комедии од Холивуд. Напротив, љубовта е...

#365среќа со диригентката Светлана Сандева „Создавањето музика со хористите е едно посебно задоволство“

Музиката успева да допре до сечија душа, да раскаже најубави приказни, да предизвика восхит,...

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (23 ЈУЛИ – 29 ЈУЛИ )

  Овен Ситуацијата е под контрола. Одлично се чувствувате уживајќи во друштвото на...

5 потези поради кои повеќе нема да ја мразите својата работа

Истражувањата покажале дека повеќе од половина жени ширум светот не се задоволни од својата...

Негативни карактеристики на хороскопските знаци

Овен – Агресивен манипулатор кој плаче ако не е сè по негово. Нема трпение, ниту такт, бргу...

Инспирација: Што се може да направите од гуми

Зошто старите гуми би ги фрлиле, кога би можеле да ги рециклирате во нешто навистина...

Како да пронајдете идеално хоби за себе?

Изгледа дека во денешно време, кога сите информации преку интернетот ни се на дофат на рака,...

Совршена спојка на хоби и хуманост во едно (ВИДЕО)

Овој човек на успешен начин ги комбинира овие две работи кои не толку често одат заедно во...

Најубавите фотографии од „Ајфон наградите за фотографија 2016“

Да направиш добра фотографија покрај искуство и талент, треба и да се најдеш на вистинското...

Преслатки бебиња претставени во најпознатите уметнички дела

За Lindsay Walden фотографијата е начин на живот, еден нов свет кој апаратот и го отвара. ...

Потрошила 14.000 долари за да се претвора во Дизни принцези, како хоби радува болни дечиња

Девојка има потрошено мало богатство на костими и перики за да се претвора во Дизни...