Категории

10 идеи за новогодишни декорации кои може да ги направите сами!

Полека ни се наближуваат новогодишните и божиќните празници, а тоа значи едно – време е за најубавите декорации!

 

Доколку ви се здодевни украсите и фигурите кои веќе ги имате, а не сакате да трошите пари за нови, за вас пронајдовме десет интересни „направи сам“ празнични декорации и предмети!

Од интересни украси за елка до празнични собни чизмички и нови начини на пакување на подароците. Ова видео сигурно ќе ве забавува и ќе ве потсети што сѐ имате дома, а не ви треба. Сите тие работи може да ги искористите за симпатични детаљи.

 

Погледнете го видеото, засукајте ги ракавите и празничната еуфорија во вашиот дом може да започне!