Таг:, , , , , , , , , ,

Пригответе плазма шејк за само 15 минути! (РЕЦЕПТ)

Кога ви е потребен брз и феноменален десерт, ви предлагаме да го изберете овој рецепт за шејк...

Несекојдневни новогодишни елки кои ќе посакате да ги направите во вашиот дом!

Само затоа што Божиќ е празник исполнет со традиции не значи дека и декорациите мора да...

Направи сам: Време е за празнични декорации! (ФОТО)

Празниците ни се ближат и веќе е време да почнеме да размислуваме за декорациите со кои ќе го...

Во пресрет на новогодишните празници, погледнете како е украсена Белата Куќа!

Американската прва дама, Меланија Трамп ги претстави божиќните декорации во Белата куќа на...

Прекрасни идеи за новогодишни декорации

Новогодишните празници се на прагот, а тоа значи и китење на новогодишната елка и украсување...

Погледнете ја празничната магија во Белата куќа

Од јули, откако Меланија Трамп и нејзиниот 11 годишен син Барон се преселија во Белата куќа,...

Новогодишната елка на кралицата Елизабета

Празничната атмосфера во домот на кралицата Елизабета започна со поставувањето на шест...

15 ѕидни декорации за вашиот дом кои ќе ве инспирираат

Една од најважните работи во украсувањето на домот е ѕидната декорација. Бојата на ѕидовите...

Направете сами интересни декорации за вашата соба (ВИДЕО)

Слатки и интересни декорации, кои ќе придонесат да донесете мала свежина во вашата соба оваа...

Словенец гравира јајца, а тоа изгледа неверојатно

Велигденските празници се време кога се прават разновидни декорации на јајцата, покрај...

Најубавите Велигденски јајца на Инстаграм

Црвените јајца се традиционални, но креативноста роди со плод навистина интересни јајца и...

Направете уникатни велигденски јајца со салфети

Ова е можеби една од најлесните техники за фарбање на јајца, иако навидум личи на прилично...

Најубавите декорации за торти кои ќе го усовршат вашето ремек дело

Во секојдневието, многу често налетуваме на рецепти и видови храна коишто не’...

Ќе останете без зборови кога ќе видите како е украсен домот на Ким и Канје Вест

Се што прави семејството Кардашијан мора да биде големо, видливо и луксузно, па така и домот...

Стаклени топки со ваш дизајн: Направете оргинални украси за елка за само 5 минути (ФОТО)

Постапката е многу едноставна, а вашата елка и вашиот дом ќе изгледаат уште поубаво....

#ПразнициСеБлижат: 15 брзи и лесни празнични декорации (ВИДЕО)

Празниците ни се се поблиску, а ако веќе не ви е украсено, време е да направите нешто. Доколку...

#ПразнициСеБлижат: Божиќни декорации за вашиот дом

Празниците полека, но сигурно ни се приближуваат што значи дека е време за украсување на...

Божиќниот симбол на Њу Јорк: Уклучена елката во Рокфелер центарот по 84 пат

Традицијата која започна во Њу Јорк во 1931 година продолжи и оваа година, во средата на 30ти...

Освежете ја вашата работна соба со овие декорации

Нова сезона, а тоа значи повторно освежување на вашиот дом! Погледнете го ова кратко видео...

Направи сам: Велигденски декорации во домот

Велигден е совршен за “направи сам“ проекти за декорирање на домот кои можете да ги правите...