Таг:, , , , , , ,

(ФОТО) Инспирирајте се – Шармантни украси со цвеќиња за вашиот дом

Разубавете го вашиот простор со прекрасни шарени цветови и направете украси кои ќе му дадат...

Супер ефикасни трикови кои ќе ви помогнат да отстраните дамка од вино

Независното од тоа дали го пиете најдоброто вино кое можете да си го дозволите или сте се...

(ВИДЕО) Куќички за птици кои лесно можите да ги направите сами од материјали кои ги имате дома

Со доаѓањето на топлите денови, во нашите дворови и тераси долетаа и нашите весели мали...

Шик идеи за декорација на домот

Дали сакате да му дадете малку живот на домот, но не сакате да правите некои огромни промени?...

ДЕНЕС Е МЕЃУНАРОДНИОТ ДЕН НА СЕМЕЈСТВОТО: ПРЕГРНЕТЕ ГИ СВОИТЕ НАЈБЛИСКИ!

Меѓународниот ден на семејството претставува можност да се подигне свеста за прашањата...

(ГАЛЕРИЈА) Моќта на природната убавина низ овој дом од соништата на северозападниот дел на Пацификот

Неколку богати идеи за уредување на домот, кој се наоѓа на место на северозападниот дел на...

Животот не би бил толку забавен без неа – Зошто е прекрасно да имате помлада сестра

Поврзаноста помеѓу сестрите е навистина посебна, без оглед на годините. Расправата за тоа...

Брзо и едноставно – „Пеглање“ на облека со помош на фен за коса

Изгужваните набори исчезнуваат за минута. Брз и ефикасен трик кој ќе ви биде од голема...

(ФОТО) Идеи за декорација на работниот простор за комплетно уживање додека работите од дома

Истражувањата покажуваат дека сме многу попродуктивни доколку работиме во убаво среден...

Јоргован – Раскошниот пролетен цвет со опоен мирис кој е идеален украс за домот

Мирисот на јоргованите е едноставно хипнотизирачки. Исполнет е со носталгија и ведрина, а...

Барате стан? Ова е идеалното место да го создадете вашиот нов дом!

Купувањето стан е една од поголемите одлуки во животот, а поради тоа особено е важно да...

(ВИДЕО) Најнеобичната техника досега – Фарбање јајца со ориз

Ова е најбрзата техника на фарбање на јајца со која ќе добиете необични велигденски јајца...

Како да создадете пријатна атмосфера за уживање и релаксација во вашиот дом?

Времето поминато во изолација мораме да го искористиме што подобри и да го направиме што...

(ФОТО) Прекрасни идеи за велигденско декорирање на трпезата

Ви донесуваме малку инспирација за едно весело и забавно уредување на празничната трпеза за...

Лушпите од јајца се корисни за три нешта – Зошто нема потреба да ги фрлате

Лушпите од јајца во голема мера се составени од калциум. Абразивни се и полни со минерали и...

Најубавите цвеќиња за пролетно уредување на градината и терасата

Првото пролетно сонце во нас ја буди желбата веќе да почнеме со планирање кои цвеќиња ќе ги...

Пролетта пристигна, време е да ги украсите вашите дворови со најубавите цвеќиња

Пролетта пристигна и кога веќе сме принудени да ги поминуваме деновите во нашите домови,...

Бебешка пудра – Супер продукт кој ќе ви помогне и кога најмалку се надевате

Сите намени на бебешката пудра. Чисти флеки, отстранува непријатни мириси и што уште не.....

Бидете претпазливи – Ова се најчестите нездрави навики кои луѓето ги практикуваат кога се дома

Безбедноста од коронавирусот е висока доколку седите дома, но внимавајте и на овие нездрави...

Користењето на овие нешта во домот е ТОКСИЧНО доколку не ги користите правилно

Наизглед секојдневните ситници можат да станат вистински извор на токсини во вашиот дом...