Таг:, , , , , , , , ,

Дом од соништата: Ѕирнете во овој блескав луксуз на брегот на Франција (ГАЛЕРИЈА)

Каза Санта Тереза е квинтесенцијална куќа за одмор покрај синото Средоземно Море, кое се...

Дали кафето може да се расипе? – Колку долго може да го чувате?

Звучи логично но дали некогаш сте размислувале за тоа дали кафето може да се расипе? Дали е...

Свежи идеи за есенско уредување на домот (ГАЛЕРИЈА)

Ах, есен – има многу повеќе што да понуди отколку само лате од тиква и фотографирање со...

Мажот и жената треба да имаат одвоени сметки – Мажот го финансира семејството, а жената себеси

Психолозите излегоа со следното тврдења дека жената не смее да вложува иста количина на...

Прекрасно уреден стан во петролеј боја во кој ќе се заљубите

Овој стан во Варшава е вистински пример за совршено уреден простор за живот за љубителите на...

Погледнете во идиличниот рај кој го нуди новиот дом на хoливудската ѕвезда Мег Рајан

Холивудската актерка издвои 5 милиони долари овој имот кој опфаќа 6000 квадратни метри....

Како до совршена спална соба, инспирирана од најдобрите примери на Pinterest

Спалната соба е најприватното катче во домот, место каде што ги полниме „батериите“, место...

Нов станбен објект кој ви нуди услови да го создадете Вашиот дом од соништата

Создадете го вашиот дом во мирна и урбана средина, во нов станбен објект кој e квалитетнo...

Фотографии кои докажуваат зошто треба да чувате украсни домашни растенија во кујната

Доколку мислите дека кујната не е место каде треба да чувате украсни цвеќиња и растенија,...

Дали треба да дозволите вашето куче да спие со вас? 7 придобивки што треба да се земат предвид

За дебатата  дали треба да дозволите вашето куче да спие со вас се чини дека секој...

Брашно – Дали го чувате правилно и како да спречите да се расипе

Сите видови брашно со тек на време се расипуваат, но привлекуваат и непосакувани инстекти...

(ГАЛЕРИЈА) Прекрасен стан во Тел Авив со бели раскошни ѕидови

Сопствениците на овој прекрасен стан во Тел Авив, двајца професионални фотографи и...

(ВИДЕО) 10 интересни идеи за декорација на вашиот дом

Никогаш не е лош момент за да ги засукате ракавите и да започнете проект за домашен декор...

Совети како да го одржувате вашиот гардеробер уреден

Како да го одржувате вашиот гардеробер уреден и да си заштедите на време наутро кога барате...

(ВИДЕО) Импресионирајте ги вашите гости со овие креативни декорации на салфети

Кога станува збор за некој посебен настан во домот секогаш се трудиме да оставиме добар...

(ВИДЕО) Голема трансформација на мини балкон во тераса со префинет изглед

Летото е доста примамлив период за да го искористиме своето време повеќе во надворешни...

Уредување на ентериерот во РОЗОВА боја – Еве како да направите тоа да изгледа со вкус

Кога е во прашање уредување на ентериерот во розова боја, многу лесно можете да постигнете...

Денеска е Света великомаченица Марина – празник во народот познат како Огнена Марија

30. Јули † св.Марина – Огнена Марија. Празникот во чест на великомаченичка Марина (Огнена...

#ИнстаСреќа Ова мачорот Потер – Тој живее како крал а неговите сопственици се неговите поданици

Овој сладок мачор обожава да спие во лавабото и да фаќа муви и комарци, освен тоа неговиот...

Баксузни предмети во домот кој шират лоша енергија – Веднаш ослободете се од нив

Најверојатно некои предмети во домот можат да бидат извор на лоша енергија. Фенг шуи...