Категории

16 години подоцна: Како изгледаат денес актерите од култната серија „Beverly Hills, 90210“?

Поминаа 16 години откако се разделивме со Брендон, Бренда, Кели, Дилан, Дона, Стив, Андреа и останатите ликови од „Beverly Hills, 90210“.

Култната серија го следеше животот на тинејџери од Беверли Хилс. Телевизиското дело на Дарен Стар, Арон Спелинг и Дјук Винсент, кое нè забавуваше на малите екрани цели 10 години, започна да се емитува на 4 октомври 1990 година, а последната епизода излезе на 17 мај 2000 година.

Потсетете се на ликовите и погледнете како изгледаат актерите 16 години по завршувањето на серијата.

Бренда Волш (Шенон Доерти)

45 години

Брендон Волш (Џејсон Присли)

46 години

02

Стив Сандерс (Иан Зиринг)

52 години

03

Кели Тејлор (Џени Гарт)

44 години

04

Дона Мартин (Тори Спелинг)

43 години

05

Дилан МекКеј (Лук Пери)

49 години

06

Андреа Зукерман (Габриел Картерис)

45 години

07

Дејвид Силвер (Брајан Остин Грин)

42 години

08

Синди Волш (Керол Потер)

67 години

Џим Волш (Џејмс Екхаус)

61 години

10

Прегледи:
1085
Објавено на:
19.05.2016