Таг:, , , , , ,

Морате да го заследите: Инстаграм профил со сите стајлинзи од „Сексот и Градот“

Официјален Инстаграм профил за љубителите на стилот на четирите неповторливи дами од...

Се одложува снимањето на специјалот на серијата „Пријатели“

Поради пандемијата на корона вирусот, се одложува снимањето на специјалот на мега...

Саркастични изјави на доктор Хаус кои ќе ве потсетат на реалната страна од животот

Арогантен, саркастичен, досетлив, духовит и генијален. Доктор Хаус е еден, единствен и...

Уште едно пророштво на Симпсонови кое се оствари: Дали го предвиделе коронавирусот уште во 1993?

Фановите на „Симпсонови“ се уверени дека долговечната анимирана серија го предупредила...

Погледнете што ќе се случува во новата сезона на „Преспав“?! Излезе најава за четвртата сезона (видео)

Долгоочекуваната сезона 4 од најпопуларниот ТВ серијал Преспав започнува овој месец. Во неа...

Наградите Еми за последно ќе ги обединат актерите од серијата „Game of Thrones“

Мегапопуларната серија – феномен „Game of Thrones“, го доби својот крај во мај оваа година,...

Форд го претстави новиот ѕвер наменет за стазите на брзините

GT Mk II е модел создаден само за тркачки стази. Форд го претстави новиот автомобил и се...

Совршениот маж не постои: 5 лекции кои ги научивме од Саманта Џонс!

Ликот на Саманта е најконтроверзниот во оваа легендарна серија. Сепак, таа сподели мудри...

Вреди да се погледне: Новата серија „Чернобил“ со подобри оценки и од „Игра на престоли“

Новата серија на ХБО, „Чернобил“ која е оценета со 9,6 од 10 ги воодушеви критичарите и...

Петиција за повторно снимање на последната сезона од серијата „Игри на престолот“ („Game of Thrones“)

Разочараните фанови на популарната серија „Игри на престолот“ („Game of Thornes“) потпишуваат...

Бидете фит ова лето со помош на табата тренингот!

Табата тренингот се состои од вежби кои нема да ви одземат многу време, а ќе имате видливи...

Апартман за сите љубители на серијата „Game of Thrones“ (ГАЛЕРИЈА)

Сите љубители на популарната серија „Игри на престолот“ (Game of Thrones) сакаат да бидат во...

Пристигна трејлерот за новата епизода од „Game of Thrones“! (ВИДЕО)

„Игри на престолот“ („Game of Thrones“) е серија која руши рекорди на гледаност. Во неделата беше...

Дали би потрошиле 1.1 милион долари за новиот Nissan GT-R 50?

 Новиот Nissan GT-R 50 беше претставен на саемот за автомобили во Њујорк. Овој автомобил е најавен...

Софи Тарнер (Санса Старк) од „Игра на тронови“ (Game of thrones) ја раскажа битката со депресијата

Санса Старк, односно Софи Тарнер, актерката од серијата „Игри на тронови“ („Game of Thrones“)...

Со гледаност од 17.4 милиони првата епизода од 8-та сезона на „Game of Thrones“ руши рекорди

Првата епизода од осмата сезона на популарната серија „Игра на тронови“ („Game of Thrones“) беше...

Како изгледа зад кулисите снимањето на „Game of thrones“? (ВИДЕО)

Серијата „Game of thrones“ има голема светска популарност. Покрај интересната и непредвидлива...

Како размислуваат Симпсонови? Познати изреки кои ќе ве насмеат!

Многу луѓе ја имаат гледано познатата серија Симпсонови. Ако не, сигурно барем слушнале за...

Сара Џесика Паркер повторно во својата стара улога: Кери Бредшо се враќа на голема врата!

Актерката Сара Џесика Паркер не планира да се откаже од Кери Бредшо, колумнистката која ја...

Некогаш и сега: Како изгледаа актерите од „Вовед во анатомија“ во првата сезона, а како изгледаат сега?

Во последните 13 години, се создадоа 15 сезони од „Вовед во анатомија“, но не во истиот...