Категории

6 дневна диета со грејпфрут – Го забрзува метаболизмот и ги согорува масните наслаги

Со оглед на тоа дека една од неговите најблаготворни особини е да го забрзува метаболизмот, не е ни чудно што ова е една од најпопуларните диети.
Траењето на оваа диета е од 6-12 дена а најважното нешт е тоа што после секој оброк конзумирате половина грејпфрут.

Појадокот секој ден е ист и подразбира секако – грејпфрут, кафе или чај и две варени јајца.
Ви донесуваме мени за три дена:

ПРВ ДЕН
Ручек: 250 мл. цеден сок од грејпфрут, готвено говедско, пилешко или риба, салата од домати
Вечера: грејпфрут, пржена риба, мешана салата од домат и зелена салата

ВТОР ДЕН
Ручек: грејпфрут, две краставици и домат
Вечера: грејпфрут или 250 мл цеден сон од него, плескавица, два варени компири

ТРЕТ ДЕН
Ручек: грејпфрут, салата со туна
Вечера: грејпфрут, две немасни свински шницли, зелена салата

Пред спиење секој ден пијте 250 мл. сок од домати или 250 мл. млеко по избор.