Таг:, , , , , , ,

РЕЦЕПТ: Детокс смуди кое ги топи килограмите како со магично стапче

Не ви е потребно вистинско магично стапче за да ги стопите килограмите. Се што ви е потребно...

РЕЦЕПТ: Зелено смуди за витка линија и блескава кожа

Ова зелено смуди ќе биде одличен начин да го започнете денот и да завршите нова страница на...

Септемвриски сезонски плодови за здрав живот

Некои нутриционисти викаат дека најдобриот начин да се исхрануваме, е тоа да биде со...

3 промени кои му се случуваат на вашето тело кога ќе престанете да консумирате бел леб

Лебот на многумина им е омилена намирница без која не можат да го замислат денот. Но исто...

Решенија и одговори на прашањето „Како побрзо да ослабам?“

Да се изгубат несаканите килограми е доста тешко, а што се влијае врз овој процес освен...

Штетни навики кои влијаат врз дебелеењето

Кои се најчестите навики кои предизвикуваат дебелеење Познатото мислење кое е доста...

Дали вашето тело ве предупредува дека јадете премногу слатко?

Вашиот организам сам ќе ви каже дали претерувате со внесувањето на јагленихидрати, особено...

Дали претерувате со диетата? – 5 јасни знаци дека сте заминале во екстремност

Основниот сигнал дека претерувате со диетата е ако ја нарушува вашата можност да уживате во...

Погледнете која храна му помага на организмот да лачи серотонин

Серотонин е хемикалија во мозокот која му влијае на нашето добро расположение. Односно,...

Погледнете jа новата реклама на Кликни Јади!

„Додека не направат паметни кујни, храни се паметно со Кликни јади!“   Стотици вкусни...

Лесни промени во навиките кои ќе ви го подобрат здравјето

Инвестирањето во добро здравје е најдобрата инвестиција што може да ја направите. Но, како...

Дали вашето прејадување е предизвикано од стрес?

Веројатно ви е познато следново сценарио – вашата рака несвесно ја отвара фиоката и зема...

3 јаболка на ден – Одличен начин како да изгубите килограми!

Јаболкото пред вежбање дава енергија, а три јаболка дневно можат да го забрзаат губењето на...

Што се случува во вашето тело кога јадете јагоди?

Најпопуларното мајско овошје е супер ужина Со долгоочекуваниот почеток на летото откриваме...

Пилатес и исхрана: Ви претставуваме неколку рецепти со чија помош ќе постигнете подобри резултати

Пилатесот иако претставува еден од најефикасните начини да го доведете телото до...

Појадок по рецепт на Миранда Кер – Витаминска бомба за цел ден

Го зајакнува имунитетот и подобрува метаболизмот Го зајакнуваме здравјето без нарушување...

Заборавете на диетите – Тие можат да го нарушат вашиот имунитет и да го доведат вашето здравје до сериозен ризик

Рестриктивниот режим на исхрана може да го наруши имунитетот, особено е опасно...

Научниците изјавија – Голема доза на витамин Ц може да го спречи коронавирусот, НО само ако се зема на овој начин

На кој начин витаминот Ц влијае врз човечкото тело и го спречува вирсусот Лајнус Полинг е...

За убави и здрави заби редовно внесувајте ги овие намирници

За да имате блескава холивудска насмевка важно е да внесувате храна богата со калциум и...

Внимавајте кога јадете овошје – Оваа грешка може да доведе до здравствени потешкотии

Нутриционистите советуваат на кој начин треба да се консумира овошјето и што никако не...