Таг:, , , , ,

Најздравата билка на светот: Куркума – еве кои се нејзините предности

Индиската билка курмума ги уништува бактериите и габите и има силно актиоксидантно и...

Клучни совети за жените во текот на празниците – Немојте да си ги дозволите овие грешки!

Внимавајте на овие нешта! Прекумерниот алкохол, недостатокот на сон и нездравата храна...

Најдобриот рецепт за овесна каша: Лесна, брза и проверена

Ако размислувате како да направите вкусна овесна каша, обидете се со овој рецепт. Појадокот...

Што јадат најздравите луѓе за појадок: 3 намирници со кои треба да го започнете денот

Сите знаеме дека појадокот е најважниот оброк затоа што ни дава енергија за сите активности...

Одличен домашен рецепт кој помага против вишокот маснотии во крвта

Брз и ефикасен рецепт кој ќе го обожавате Брзиот начин на живот, лошата исхрана и...

Нутриционистите советуваат: Само кафето подготвено на овој начин е здраво!

Овие чекори се клучни во подготовката на омилениот напиток на кој малкумина можат да му...

Дерматолозите предупредуваат: Лоши нешта кои ѝ се случуваат на вашата кожа кога јадете чоколадо

Се што внесувате во организмот се одразува на кожата – советуваат нутриционистите и...

Намирници кои ги консумирате секојдневно, а најчесто создаваат главоболки

Внимавајте, консумирањето на овие намирници ги стеснува крвните садови, што предизвикува...

Јапонска диета со банани која гарантира брзинско симнување на килограмите

Утринската „банана диета“ е вистински хит во Јапонија Во Јапонија таа се нарекува...

Тенок струк во неколку чекори без диети и вежбање

Следете ги овие совети и за само неколку дена можете да постигнете тенок струк и тоа без...

Нема да ви се верува, но оваа храна ве прави попаметни

Намирници кои му помагаат на вашиот мозок да функционира подобро Кога ќе слушнеме дека...

Чајот е одличен пијалок, но во овој случај може да биде штетен

Истражувањата покажаа во кои ситуации чајот може да му штети на вашето здравје Сите знаеме...

Емили Ратајковски открива дека денот го почнува со слатки – откривајќи ја тајната за совршената фигура

Кој би рекол дека за нејзината витка фигура се виновни колачите? Популарната актерка и модел...

Тие не се толку тешки како што многу луѓе мислат: Ако јадете 3 банани на ден, ќе се случи чудо во вашето тело!

Ако изедеме три банани, во организмот ќе внесеме околу 1.500 милиграми калиум Здрава ужина,...

Рецепт на денот: Хумус од авокадо

Нема ништо подобро од домашен намаз за доручек, а особено ќе ви се допадне превкусниот хумус...

5 работи што можете да ги направите за вашето здравје веднаш: Подобро варење, здрав сон и нормален шеќер за 0 денари

Наместо да купувате скапи додатоци и егзотична здрава храна, подобрете го вашето здравје со...

Дали сте слушнале за „диета“ за коса – Совети за јачина и сјај

Ви откриваме која храна допринесува спречување на опаѓањето на косата, кои намирници ја...

Ги зајакнуваат коските, тие се одличен диуретик, го подобруваат варењето на храната: Еве зошто треба да јадете кајсии

Кајсиите – имаат корисен ефект врз срцевите заболувања, а се добри и за одбрана на...

Редовно внесувајте ги овие витамини и нема да имате бели влакна

Ако веќе започнаа да ви се појавуваат бели влакна, ви откриваме начин како да го запрете тоа...

Недостатокот на овие супстанции во организмот предизвикува главоболка

Доколку ве мачат чести главоболки, веројатно во вашиот организам недостигаат овие...