Чек дис аут
Search

Таг:, , , , , ,

Научниците изјавија – Голема доза на витамин Ц може да го спречи коронавирусот, НО само ако се зема на овој начин

На кој начин витаминот Ц влијае врз човечкото тело и го спречува вирсусот Лајнус Полинг е...

Доколку ги имате овие 2 симптоми не паничете: Не сте заразени од коронавирус

Овие денови се пишуваат разни вести околу појавата на нови симптоми на коронавирусот, но...

Австриски научници тестираат лек против корона: Целта е вирусот да не се лепи за ќелиите на организмот

Моментално се тестираат над 200 пациенти Меѓународниот тим на научници кој го вклучуваат...

Дали е безбедно да се користи хируршка маска неколку пати и на кој начин се пере платнената?

За време на пандемијата кога постои недостиг на маски, постојат нешта кои би требало да ги...

Италијанскиот 65-годишен кардиолог кој го победи корнавирусот сподели: „Најлошото доаѓаше во ноќите..“

И додека бил болен се грижел за другите пациенти со кои заедно лежел на интензивна нега...

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 4-5 АПРИЛ 2020 ГОДИНА

Што го очекува вашиот хороскопски знак овој викенд? ОВЕН Имате можност својата кариера да ја...

Тимот на PowerHouse Pilates започнува со онлајн часови: Вежбајте редовно и заменете ја анксиозноста со спортување

Во период кога сите активности се сведени на минимум и единственото безбедно место за секој...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 3. АПРИЛ 2020 ГОДИНА

Јарецот не сака да зависи од другите, Рибите не се подготвени за промени, Бикот чувствува...

Чудотворен домашен сируп кој ја запира и најупорната кашлица

Се подготвува од состојки кои веќе ги имате во кујната а се консумира неколку пати дневно Во...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 2. АПРИЛ 2020 ГОДИНА

Биковите ги очекува интересен ден, Лавот нема доволно трпение, Јарецот има недоразбирања со...

Брачен пар изработува бесплатни маски: „Ова е карантинската работилница на мајка ми и татко ми“

Секојдневно сме сведоци на хумани луѓе кои во овие тешки моменти мислат на сите оние кои не...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 1. АПРИЛ 2020 ГОДИНА

Лавот има проблеми со видот, Девицата ги остварува своите цели, Вагата ќе има интересен...

СРЕЌЕН МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА АПРИЛ 2020 ГОДИНА

Што го очекува вашиот хороскопски знак во април? ОВЕН Kариера и пари: Од професионален...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 31. МАРТ 2020 ГОДИНА

Поволен ден за Овните, Бикот е склон кон промени на расположението, Ракот ќе научи лекција,...

5 нешта кои никако не смеете да ги правите пред тренинг

Независно од тоа во кој дел од денот вежбате, колку трае и со која јачина – успехот зависи и...

Победете ја осаменоста и летаргијата за време на карантинот

Водете грижа за вашето психичко здравје – Корисни совети како да ги победите осаменоста и...

Коронавирус може да се добие и во изолација – Внимавајте на овие нешта

Дури и ако сте во изолација, лесно можете да добиете коронавирус. Обрнете внимание на овие...

Астронаутите советуваат како да го поминувате времето во самоизолација

Германскиот астронаут се присети на времето поминато во универзумот за кое изјави дека...

Зошто коронавирусот кај некои пациенти доведува до посериозни компликации

Зошто некои се позагрозени од другите? Инфектологот Џон Коен, професор емеритус на...

(ВИДЕО) Доктори објавија снимка како изгледаат белите дробови инфицирани со коронавирусот

Еве како изгледаат белите дробови инфицирани со коронавирусот Снимката која ја отсликува...