Таг:, , , , , , , ,

Дали сте слушнале за „диета“ за коса – Совети за јачина и сјај

Ви откриваме која храна допринесува спречување на опаѓањето на косата, кои намирници ја...

Во животот е најважно да имате миг за себе

Со секој изминат ден постојано сме во брзање за нешто. Било да е тоа работна или домашни...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 8. НОЕМВРИ 2019 ГОДИНА

За Близнаците е поволен ден за работа, Ракот го очекува необична средба со саканата личност,...

Маст од мед и сенф помага при болки во зглобовите

Реума, артритис, преоптоварување се само некои од причините зошто доживуваме непријатни...

Ги зајакнуваат коските, тие се одличен диуретик, го подобруваат варењето на храната: Еве зошто треба да јадете кајсии

Кајсиите – имаат корисен ефект врз срцевите заболувања, а се добри и за одбрана на...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 7. НОЕМВРИ 2019 ГОДИНА

Бикот го очекуваат успеси на работното место, на Лавот сѐ му се одвива според планот, Рибите...

Што се случува во организмот кога не пиеме доволно вода?

Зафатени сме и често забораваме на основните активности, како што е консумирање вода. Ова...

Вистински мелем за цревата: Вака се користи правилно оваа супер храна!

Древните Ацтеки и Маи ја консумирале многу пред да стане толку популарна, така што ова не е...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 6. НОЕМВРИ 2019 ГОДИНА

На Бикот му е потребна медитација, Лавот е посветен на работата, Шкорпијата нема добар однос...

Што се случува со вашето тело кога ќе започнете да консумирате хималајска сол

Розовата хималајска кристална сол е храна која се стекна со значителен углед во последниве...

Зошто треба да јадете повеќе тиква: Кралицата на есента прави чуда за здравјето

Тиквата го чисти организамот од токсини, богата е со антиоксиданти и делува...

Дали сувото овошје е штетно за нас?

Мора го откриеме овој мит, затоа што е навистина вкусно! Сите сакаме да консумираме во текот...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 5. НОЕМВРИ 2019 ГОДИНА

На Бикот му е потребна масажа, Шкорпијата ужива во моментите со партнерот, Водолијата поради...

Редовно внесувајте ги овие витамини и нема да имате бели влакна

Ако веќе започнаа да ви се појавуваат бели влакна, ви откриваме начин како да го запрете тоа...

Недостатокот на овие супстанции во организмот предизвикува главоболка

Доколку ве мачат чести главоболки, веројатно во вашиот организам недостигаат овие...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 4. НОЕМВРИ 2019 ГОДИНА

Бикот го очекува позитивна атмосфера со саканата личност, Лавот не е подготвен за нова...

Слушајте што ви кажува вашето тело: Овие промени во телото укажуваат на алармантно ниско ниво на витамини!

Особено сега кога е постудено, во организмот мора да има доволно витамини и минерали…...

Мешавината од мед и цимет прави вистински чуда во организмот

Освен што е вкусна, таа е одлична за срцето, дигестивниот тракт и тежината Циметот и медот во...

Рибино масло – со секојдневно внесување ќе ги забележите овие одлични промени

Сигурно сте го консумирале во раното детство, но рибиното масло е корисно да се зема во...

Наметливи мисли – Само едно прашање може да ви помогне да се ослободите од нив

Како да ги отстраниме наметливите мисли? Само со одговорот на едно прашање и немирот,...