Категории

Amazon го претстави својот најголем таблет

Amazon денес го воведе својот нов најголем таблет досега.

Таблетот е наречен Fire Max 11, со 11-инчен екран.

Од Компанијата велат дека дизајнот има алуминиумска рамка и стакло што е многу поцврсто.

Ова е надоградба на минатогодишниот Amazon Fire HD 10 кој претходно беше најголем од таблетите.

Прегледи:
249
Објавено на:
23.05.2023