Таг:, , , , , ,

#ИнстаСреќа: Евроазиското куче Балуна е страствен авантурист со син јазик

Денес ве запознавале со Балуна – таа евроазиско куче кое обожава да тренира со својата...

Ако денот го започнувате со позитивни мисли, животот ќе ви стане подобар

Формулата за среќен живот е доста едноставна Алберт Ајнштајн ова го нарекувал најважниот...

Бог има совршен план за секој од нас – Во животот ништо не е случајно

Една жена раскажува за нештата во животот кои ни се случуваат, и колку ништо од тоа не е...

24 работи што треба да ги направите додека сте уште млади

Младоста е време на огромна енергија и спонтани активности. Тоа е период кога времето оди...

Благодарноста е клучот за среќниот живот – Како да бидете благодарни се она кое го имате

Благодарноста е моќна сила која може да го претвори просечниот живот во весел и идиличен....

5 важни животни лекции кои ќе ве направат посреќни

Среќата е персонално патување. Иако мислиме дека патување до исконската и чиста среќа е...

Фотограф покажа како ги уредува обичните слики за да изгледаат магично со 13 примери ПРЕД и ПОТОА

Фотографот и дигитален уметник Кевин Карден ја помина последната деценија совладувајќи...

Како да го подобрите вашето расположение кога се чувствувате потиштено

Одлични начини како да го подобрите вашето расположение кога имате лош ден. Понекогаш...

Пронајди ја својата вистина и изговарај ја силно дури и кога гласот ти трепери

Секој посакува да го пронајде своето место во светот, без оглед на тоа дали е всушност свесен...

Нешта за животот на кои ме научи мојата баба

Мојата баба ме научи да го романтизирам животот, да ја следам сопствената среќа, да живеам со...

Руми: „Слушајте го внатрешниот глас кој дури и во најтешките времиња вели – Сѐ ќе биде добро!“

Ретки се поетите кои со својата сила на пишаниот збор можат да ја отворат вратата на нашето...

Не брзајте, во животот ништо не е трка – Сите во еден миг во животот мораме да застанеме и одмориме

Понекогаш треба само добо да размислите околу ситуацијата во која се наоѓате, но често е...

3 хороскопски знаци на кои оваа есен ќе им донесе неверојатна среќа

Подгответе се за најубавиот период во вашиот живот. Периодот пред нас ќе биде турбулентен и...

Зошто некои луѓе имаат повеќе среќа во животот од другите? – Во што се крие тајната?

Дали некогаш сте погледнале некого и сте помислиле: „Тој е толкав среќник, има пари, долга...

Порака до сите оние кои поминале низ пекол – Светот не би бил ист без вас

Жал ми е што светот никогаш не бил љубезен спрема тебе. Но дали знаеш што? Се гордеам со тоа...

Уникатни животни кои докажуваат дека природата е прекрасен уметник (ГАЛЕРИЈА)

Како нашата планета да не е доволно убава, природата се надвиснува еднаш од време на време...

#ИнстаСреќа: Сладок папагал што ја пее “If I Were A Boy” од Бијонсе се прослави ширум светот (ВИДЕО)

Неодамна, еден папагал стана вирален поради неговиот уникатен талент за имитирање на...

Чекај го оној поради кој ќе ти светкаат искри во очите

Чекај ја личноста која има љубезни очи и нежни дланки. Такви кои прават да се чувствуваш...

Кога твојата душа е изморена и сакаш да се откажеш – Сети се на ова

Животот ќе те изненади на толку неочекувани нешта и исто така ќе ти го скрши срцето на начини...

Фотографии што покажуваат дека љубовта и грижата можат да заздрават секое срце и душа засекогаш

Животните всушност доживуваат многу емоции. Има толку многу работи што можат да ги...