Категорија: Технологија и наука

Кои фонтови се користени за создавање на најпознатите логоа во светот?

Италијанскиот графички дизајнер Emanuele Abrate направи графичка презентација на фонтовите кои...

Луксуз до небо: Летечки автомобили го освојуваат Мајами!

Двособен стан во облакодер кој се наоѓа во центарот на Флорида ќе чини милион долари....

Луксуз до небо: Летечки автомобили го освојуваат Мајами!

Двособен стан во облакодер кој се наоѓа во центарот на Флорида ќе чини милион долари....

Нејзиниот профил го следат речиси 1.000.000 луѓе: Оваа манекенка е права сензација поради својот нереален изглед!

На Инстаграм и сличните апликации постојат ефекти кои го разубавуваат вашето лице и го...

Мобилниот телефон го прослави својот 45-ти роденден

Мобилниот телефон месецов го прослави својот 45-ти роденден. Motorola го претстави првиот...

Солвео со младите визионери до подобро Скопје!

Концептот на Smart Cities е еден од трендовите на иднината кој претставува спој на продукти и...

Ова е најдоброто време за објавување на фотографија на Инстаграм!

Да бидеме искрени, кој објавува слика на Инстаграм и не сака да добие ниеден лајк?! Да...

5 cool факти кои можеби не сте ги знаеле за Стивен Хокинг

Тој напишал дека боледувал од тешка болест речиси целиот свој живот, но тоа не го спречило да...

Жените го носат овој изум за да се заштитат од силување!

Една жена поттикната од своето лошо искуство со физички напад создаде брилијантен изум кој...

НАСА ги прекина теориите на заговор и објави 10.000 слики од мисијата Аполо на Месечината

По многубројните шпекулации и теории на заговор, НАСА реши да стави крај на невистините и...

6 знаци дека си зависен од својот мобилен телефон: Осуди се да провериш!

Зависник од мобилен телефон… Напад и паника доколку на кратко време останете без вашиот...

Време е да ги избришете фејсбук профилите? Скандалот донесе конфузија кај корисниците

Компанијата „Фејсбук“ периодов се наоѓа во средиштето на голем скандал. Вредноста на...

Инсталирајте ги овие апликации за намалување на стресот, подобар сон и мотивација

Секојдневниот живот е преполн со стресни ситуации и луѓето често немаат доволно време за...

Сите ја правиме оваа грешка кога го полниме телефонот и ја уништуваме батеријата (ВИДЕО)

Погледнете која грешка ја правите додека го полните телефонот која може да ја оштети...

Еве зошто бојата на очите кај бебињата се менува

Бојата на очите е наследна и зависи од боите на очи на родителите, бабите и дедовците....

Материја која овозможува бактериите да се уништуваат сами при изложување на светлина

Лабораторијата со напредна енергија и материјали се наоѓа во новозеландскиот Универзитет...

Која социјална мрежа треба да ја изберете за промоција?

Која социјална мрежа треба да ја изберете за промоција на производ или услуга преку...

Пристигна првиот Android Go смартфон

Уште минатата година, компанијата Google најави дека ќе направи напори да го направи...

Оваа апликација ќе препознава дали има бактерии во храната

Постојат малку методи со кои може ефикасно да се спречи труење од храна. За да ја тестираме...

Samsung Galaxy S9 ќе ги има следниве две функции кои iPhone X не ги поседува

Гиганстската компанија Samsung ќе го претстави новиот премиум телефон Samsung Galaxy S9 на 25-ти...