Категории

Браковите склопени во 2020 година ќе траат вечно: Овој датум е особено поволен!

Оние парови кои ќе запловат во брачните води следната година ќе ги прати среќа во текот на целиот живот. 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hotel Continental Skopje (@hotelcontinentalskopje) on


Керолајн Фаулкнер, најпознатиот астролог во Британија, вели дека ѕвездите покажуваат дека 2020. година ќе биде најдобра за оние кои ќе се одлучат да застанат на лудиот камен.

Следната година Сатурн, Јупитер, Плутон, Марс и Месечината, клучните планети кои се симбол на верноста и емоционалната стабилност ќе бидат во ист знак. Овој настан не се случил од 1960. година, која била позната како година на љубовта.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hotel Continental Skopje (@hotelcontinentalskopje) on


Особено се истакнува дека идеален ден за венчавка ќе биде 20. февруари 2020 година. Во нумерологијата бројот два означува силна жена која има единствена одлучност и сила.

Во астрологијата бројот два ја означува куќата на Бикот, знак во зодијакот со кој владее планетата Венера и претставува трпение, истрајност и предаденост да се зачува посветеноста и внимателното градење на брачната заедница која трае. Токму поради тоа, целата 2020. година е одлична за влегување во врски кои ќе траат засекогаш. Оваа година ќе биде година на напредоците на сите аспекти.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hotel Continental Skopje (@hotelcontinentalskopje) on


Токму затоа, следната година е идеална за остварување на вашата свадба од соништата. закажете го вашиот термин во Хотел Континентал и изберете го датумот кој најмногу ви одговара. Зимска свадба во една од прекрасните сали, или пак пролетна или летна свадба во некоја од градините во Хотел Континентал, се идеалните места за споделување на љубовта и радоста со гостите. Голем избор на менија, совршена атмосфера, зачувување на сите мигови од најсреќниот ден преку фотографии и видео снимка и уште многу други изненадувања чекаат на вас. Изберете ја љубовната година за почеток на вашата сопствена бајка, Хотел Континентал ви стои на располагање!

 

View this post on Instagram

 

Вашата љубов заслужува прослава како од бајките… 💗Место каде што се спојуваат безвременскиот квалитет и романтичниот амбиент 💍💐 Закажете ја вашата свадбена прослава во 2020! 🥂💗 Контактирајте не и резервирајте! ☎️02/ 3133 333 📞072/ 217-739 📞071/ 243 749 #love #celebration #happiness #photographer #photography #weddingmood #weddingtime #romantic #wedding #party #photooftheday #hotelcontinental #couple #celebration #garden #lifestyle #skopje #decoration #nature #lovestory #hotel #weddingphotography #vscomacedonia #скопје #македонија #beautiful #style #vscoskopje #love #среќа

A post shared by Hotel Continental Skopje (@hotelcontinentalskopje) on


За информации и закажување на термин јавете се на 02/ 3133 333, 072/ 217-739 и 071/ 243 749.