Таг:, , , , , ,

Фотографии од најемотивните моменти кога татковците ги гледаат своите ќерки во венчаници

Врската помеѓу таткото и ќерката е нераскинлива – таа е за него секогаш мало девојче, без...

Венчавка за време на корона вирусот – Брачен пар од Задар откри како изгледа љубов за време на пандемија

Брачниот пар од Задар сподели прекрасни фотографии сликани во стариот град откривајќи дека...

(ФОТО) Вака изгледа најскапата венчаница во светот

Цена од која ќе ви се заврти во главата Венчаницата која е проценета за најскапата венчаница...

Духовити и искрени мудрости за бракот во кои многу парови ќе се пронајдат

Бракот е налик на печурка. Дали е отровна или не ќе забележиш дури кога ќе биде премногу...

Интимна церемонија – Најпосакуваната оскаровка застана на лудиот камен

Една од омилените актерки во Холивуд го кажа судбоносното „да“. Оскаровката Џенифер Лоренс...

10 причини зошто свадбата во зима е идеален избор!

Свадбата е еден од најубавите моменти во животот на секој од нас кој се памети засекогаш....

Дали знаете зошто е обичај невестата да го фрла букетот?

Како всушност настанала оваа позната традиција Фрлањето на букетот е една од најпознатите...

(ФОТО) Незаборавни свадбени фотографии кои испаднале подобро отколку што младоженците очекувале

Овие брачни парови ќе имаат посебни спомени од својот најсреќен ден Денот на свадбата за...

Рафаел Надал се ожени – Невестата неодолива во нежна и романтична венчаница

Познатиот тенисерски ас заплива во брачните води Рафаел Надал и Марија Франсиска Перељо...

Браковите склопени во 2020 година ќе траат вечно: Овој датум е особено поволен!

Оние парови кои ќе запловат во брачните води следната година ќе ги прати среќа во текот на...

Првите слики од свадбата на Џастин Бибер и Хејли: Никој не очекуваше ваква свадба! (ФОТО)

Изборот на венчаница многумина изненади Со оглед на тоа што е позната по уличниот, слободен...

После три пати одложување: Џастин и Хејли Бибер склопија црковен брак!

Еден од најпознатите парови конечно се венча во црква … Еден од најпознатите пејачи на...

5 причини да го изговорите судбоносното „ДА“ во септември!

Септември е вистинскиот месец за вашиот голем ден, а еве и зошто!   View this post on Instagram   A post...

20 нетрадиционални венчаници за невестите кои сакаат нешто поразлично

Трендовите доаѓаат и си одат, како во секојдневието така и во модата за венчавки. Денес, ќе се...

Пет идеални стајлинг идеи за венчавка! (ФОТО)

Изборот на идеалниот стајлинг за венчавка може да биде навистина стресен, кога ќе започнете...

За нив е најважен животот по свадбата: Пар од Индија наместо свадбена торта имаат лепчиња со путер!

Индиските свадби се полни со луксуз и раскош. Почнувајќи од изгледот на невестата до храната...

„Фотобомба“ од елен ја направи вереничката фотосесија на овој пар уште помагична!

Една несекојдневна „фотобомба“ му се случила на овој пар кој на својата фотосесија во...

Закажете ја вашата свадба и добијте бесплатно свадбено патување!

Денот кога стапуваме во брак се смета за еден од најпосебните денови во животот....

После 7 години и 3 деца фудбалерот Серхио Рамос се ожени со прекрасната Пилар Рубио!

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос се ожени со прекрасната Пилар Рубио! На свечена...

За модерни, но и традиционални невести: Совршени пролетни венчаници!

За вкусовите не се расправа, а тоа важи и кога станува збор за изборот на идеалната венчаница...