Таг:, , , , , ,

Се ближи меѓународниот ден на жената 8-ми март, ова е вистинското место за прослава

Меѓународниот ден на жената, Осми март е празник кој се одбележува секоја година. Тоа е денот...

Хотел Континентал е вистинскиот избор за прослава на успехот: Погледнете како изгледаше забавата на УНИКА АД Скопје

УНИКА АД Скопје, прославија уште една успешна година во своето работење. Хотелот...

Креативна Македонија и ЕСНАФ ве покануваат на Третиот Новогодишен Базар

Започнува сезоната на веселби и радости, сезоната во која им се радуваме на подароците што...

10 причини зошто свадбата во зима е идеален избор!

Свадбата е еден од најубавите моменти во животот на секој од нас кој се памети засекогаш....

Браковите склопени во 2020 година ќе траат вечно: Овој датум е особено поволен!

Оние парови кои ќе запловат во брачните води следната година ќе ги прати среќа во текот на...

5 причини да го изговорите судбоносното „ДА“ во септември!

Септември е вистинскиот месец за вашиот голем ден, а еве и зошто!   View this post on Instagram   A post...

Хотелот Континентал беше домаќин на спектакуларната свадба за која ќе се зборува уште долго!

Свадбата претставува крунисување на љубовта, почеток на заедничкиот живот, славење на една...

Безброј причини за славење на среќата: Ова е местото кое ви нуди сѐ што ви е потребно за вашите прослави!

Причини за прославување на љубовта, среќата и успехот постојат безброј. Но, за да...

Закажете ја вашата свадба и добијте бесплатно свадбено патување!

Денот кога стапуваме во брак се смета за еден од најпосебните денови во животот....

За модерни, но и традиционални невести: Совршени пролетни венчаници!

За вкусовите не се расправа, а тоа важи и кога станува збор за изборот на идеалната венчаница...

Дали знаете зошто невестите го фрлаат бидермаерот?

Пролетта пристигна, а со неа и новата сезона на свадби. Во овој период од годината најголем...

Хотел Континентал – местото каде што се соединуваат успехот, уживањето и љубовта!

Во нашиот град постои место каде што започнуваат сите среќни приказни. Место каде што се...