Категории

Девојка успеа да симне 54 килограми танцувајќи на шипка

Канаѓанката Џесика Вилсон има навистина неверојатно патување зад себе. 26-годишната жена, мајка на две деца, започна да танцува на шипка пред две години од забава, а тоа хоби во кое се вљуби, ја натера да изгуби вртоглави 54 килограми.

– Ова секси хоби ми помогна да најдам радост во движењето на телото. Ми го смени животот – напиша таа во описот на видеото на ТикТок. Имено, Џесика ја покажа својата чудесна трансформација на таа социјална мрежа и предизвика воодушевување кај многумина.
Вилсон неуспешно се обидуваше да ослаби, бидејќи имаше дваесеттина години. Дури и да успееше, тежината ќе се врати веднаш штом престане да ја следи диетата. Во 2019 година достигна 131 килограм и реши да го прекине маѓепсаниот круг во кој се најде.
Таа донесе одлука да не го ограничува внесувањето храна, но доби бар. Првиот обид беше лош.
– Не можев ни да се симнам од земја, па затоа се откажав. По три или четири недели решив да си дадам уште една шанса – објасни таа.

За време на карантинот, таа имаше време да вежба, па танцуваше на бар неколку пати на ден. Забавата започна да дава резултати.

– Луѓето почнаа да коментираат дека ослабев. Забележав дека облеката ми е преголема, па стапнав на вагата и сфатив дека изгубив скоро 20 килограми – раскажува тој.

@under.the.spinfluence#pole#weightloss#fy#foryoupage #iworkatthebank #learnsomething #moreyouknow #FriendlyFuture #fitness

♬ Like That (feat. Gucci Mane) – Doja Cat

Вилсон започна да ги извршува секојдневните задачи со леснотија и усвои нормални навики во исхраната. Денес таа има 77 килограми, што значи дека изгубила 54 килограми за 18 месеци.

– Благодарна сум на мојот стап за сè што ми донесе. Среќна сум со себе, без оглед на големината – заклучи таа.

 

 

Прегледи:
555
Објавено на:
05.06.2021