Категории

Илон Маск го става поранешното лого на Твитер на аукција

Сината птица на Твитер којашто беше поранешно лого на Твитер (Х) е ставена на аукција.

Илон Маск пред некое време го ребрендира Твитер така што сега се вика Икс.

Ставени се и неколку други предмети од компанијата на аукција.

Илон Маск направи огромни промени откако лани го купи Твитер за 44 милијарди долари.

Исто така со цел да се намалaт трошоците, Маск отпушти и голем број на вработени.

Прегледи:
151
Објавено на:
15.08.2023