Таг:, , , , , , , , ,

Ова е најлесниот и најбрзиот начин да го исчистите лукот! (ВИДЕО)

Чистењето на лукот често може да биде непријатно. Валентина Пестилен е вистински хит откако...

Вчеравечер се одржа промоцијата на #ТвитерКалендар 2019: Погледнете ги фотографиите!

И оваа година твитер заедницата го промовираше овогодинешниот #ТвитерКалендар, чија...

ВИДЕО: На концертот на Пинк запеа 12- годишно девојче, сите останаа без текст

На концертот во Ванкувер, Канада, поп ѕвездата Пинк повика едно 12-годишно девојче заедно да...

Твитер советува: Сменете си ги лозинките

Корисниците на Твитер се советуваат да ги сменат своите лозинки, соопшти компанијата....

Баба од Шпанија стана сензација поради сличноста со Доналд Трамп (Фото)

Една баба од Шпанија преу ноќ стана ѕвезда на социјалните мрежи – таа е неверојатно...

„Деспасито“ избришан од Јутјуб, обожавателите во неверување

Спотот за песната „Деспасито“, кој имаше пет милијарди прегледи, избришан е од Јутјуб,...

Клое Кардашијан го потврди полот на бебето

Популарната реалити ѕвезда, Клое Кардашијан, ужива во осмиот месец од бременоста. Таа пред...

Која социјална мрежа треба да ја изберете за промоција?

Која социјална мрежа треба да ја изберете за промоција на производ или услуга преку...

Путин: Немам паметен телефон, не користам интернет, јас сум технофоб

Рускиот претседател своевремено има изјавено дека интернетот е проект на ЦИА и место за...

Меланија Трамп на „Твитер“ следи само пет лица. Кога ќе прочитате кој е петтиот, ќе се изненадите

Твитер профилот на првата дама на САД, Меланија Трамп го следат околу десет милиони луѓе, но...

10 најдобри македонски твитови (ВИДЕО)

Твитерот е моќен социјален медиум како кај нас, така и насекаде во светот. Многу влијателни...

Одлична вест за сите корисници на Твитер

Од Твитер минатата година најавија промени кои на корисниците, во некој случај ќе им...

Brainster.io – Колекција од +250 бесплатни алатки за поуспешна кариера!

Brainster.io е база од 250 онлајн алатки и ресурси од областа на стартапи, маркетинг, дизајн,...

Ким Кардашијан се врати на социјалните мрежи објавувајќи семејни моменти

Откако преживеа вистинска драма со грабежот во Париз, од октомври навака Ким беше буквално...

Шизици, сакајте се , љубете се, уживајте со своите партнери и дојдете во МКЦ!

Промоцијата на годинашниот #ТвитерКалендар ќе се одржи вечерва (01.12) во фоајето на кино...

НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА ГО РЕШИ ОВОЈ МАТЕМАТИЧКИ ПРОБЛЕМ ЗА СЕДУМГОДИШНИ ДЕЦА

Луиз Блоксхам, мајка на седумгодишно дете од Велика Британија, ја сподели фотографијата со...

Нова драма во односот меѓу Тејлор Свифт и Кeлвин Харис

Иако на крајот на мај Тејлор Свифт и Кeлвин Харис ја прекинаа својата врска, се уште се...

НАРАЧАЛА ПИЖАМИ ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ, А КОГА ГИ ДОБИЛА НЕ МОЖЕЛА ДА ИМ ПОВЕРУВА НА ОЧИТЕ…

Шенон Браун се изненадила кога ги добила пижамите кои ги нарачала преку интернет. Имено,...

Ноле го запозна “феноменот”

Новак Ѓоковиќ моментално се наоѓа во Мадрид, па синоќа беше на „Сантиаго Бернабеу“ за да го...

4,3 милиони долари за лична заштита на Марк Закерберг

Во официјалниот годишен извештај на Фејсбук за минатата година, објавено е дека таа...