Категории

Како ќе изгледа венчаницата на Меган Маркел?

Британскиот принц Хари и неговата свршеница Меган Меркл ќе се венчаат на 19 мај идната година, потврдија официјално од кралското семејство.

По тој повод многу модни дизајнери започнаа да предвидуваат како ќе изгледа венчаница на Меган.

Првите шпекулации се поврзани со израелски дизајнер Inbal Dror, чии дизајни се сексапилни и далеку од конзервативни.

Што мислите, како ќе изгледа венчаницата на Меган Маркел?