Таг:, , , , , , ,

(ФОТО) Најскапата кралска венчаница во историјата – Не е на Меган, ниту на Кејт Мидлтон

Оваа венчаница конкретно изнесува 6 милиони евра и е најскапата кралска венчаница во...

Фотографии од најемотивните моменти кога татковците ги гледаат своите ќерки во венчаници

Врската помеѓу таткото и ќерката е нераскинлива – таа е за него секогаш мало девојче, без...

(ФОТО) Вака изгледа најскапата венчаница во светот

Цена од која ќе ви се заврти во главата Венчаницата која е проценета за најскапата венчаница...

Рафаел Надал се ожени – Невестата неодолива во нежна и романтична венчаница

Познатиот тенисерски ас заплива во брачните води Рафаел Надал и Марија Франсиска Перељо...

Легендарната венчаница на Грејс Кели е прогласена за ремек дело на минатиот век

Венчаницата во која Грејс Кели во 1956 година се венча за принцот Реније III од Монако е...

5 причини да го изговорите судбоносното „ДА“ во септември!

Септември е вистинскиот месец за вашиот голем ден, а еве и зошто!   View this post on Instagram   A post...

Се повеќе девојки го бараат овој детал на своите венчаници кој е многу практичен! (ФОТО)

Совршен фустан за совршениот ден е сон на секоја невеста. Кога планираат како ќе им изгледа...

Облеката од венчавката на принцот Хари и Меган Маркл ќе биде изложена во замокот Виндзор

За повеќето луѓе, венчаницата на Меган Маркл и костимот на принцот Хари, можеа да ги видат...

Елегантно, нежно, но спротивно на очекувањата: Како ги прекрши кралските правила Меган Маркл со својот стајлинг?

Иако најголемо внимание привлече венчаницата, критичарите се позанимавале и со нејзината...

Ова се најлошите избори на венчаници кои досега сте ги виделе

Свадбата е возбудлив дел од животот, прославување на љубовта на две личности. Постојат...

Се омажи познатата убавица Кејт Аптон. Сите зборуваат за нејзината венчаница!

Иако се омажи уште во ноември 2017 година, манекенката Кејт Аптон (25), сподели фотографија од...

За оваа венчаница деновиве зборува целиот свет

27 годишната манекенка на Викторија Сикрет се омажи во најубавата венчаница која сме ја...

20 најгламурозни кралски свадби низ годините

Многу богати семејства можат да си дозволат гламурозни свадби и прослави, но ова се кралски...

Ова е венчаницата која „дигна прашина“ на интернет. Дали ви се допаѓа?

Иако за вкусовите не се дискутира, оваа венчаница предизвика многу коментари и некои од нив...

Како ќе изгледа венчаницата на Меган Маркел?

Британскиот принц Хари и неговата свршеница Меган Меркл ќе се венчаат на 19 мај идната...

Свадбената бајка на Кејт Аптон во романтичната Тоскана

Кејт Аптон и Џастин Верландер го кажаа судбоносното ‘Да!’ на романтична церемонија во...

НЕВЕСТА КАКО ОД БАЈКИТЕ: Каролина Гочева блесна во венчаница (ФОТО)

Долго очекувана свадба на македонската естрада конечно започна Каролина Гочева денес се...

Познати дами кои се омажија во Vera Wang венчаници

Сонот на секоја девојка е на својот најсреќен ден да носи венчаница од Vera Wang. Низ времето таа...

Ова е невестинскиот фустан за кој сите зборуваат

Свадбите кои се одржуваат на специфични дестинации секогаш се уникатни, а венчавката на...

Моделот на Victoria’s Secret се омажи во венчаница на Зухаир Мурад

23- годишниот модел Вита Сидоркина во понеделникот стапи во брак со 43-годишниот милионер...