Категории

Кул фризури кои можете да ги испробате ова лето

Пред да започнете да барате нов крој или боја, се согласуваат експертите, неопходно е да се опемите со шампони, маски и масла за заштита од ветер, сонце и сол.

Иако често го криеме под капа или марама, кога е косата во прашање, летото носи трендови на кои тешко може да се одолее. Промената е секогаш пожелна и добредојдена, но пред да започнете да барате нова фризура или боја на коса, запомнете дека приоритет е негата! Ова е тренд кој никогаш не се менува, па затоа на прво место го ставаме здравиот и негуван изглед, а косата и бојата се заштитени од штетното влијание на сончевата светлина, солта и ветерот.

Доколку сте во потрага по нова летна фризура, ви споделуваме неколку кул идеи.

Прегледи:
477
Објавено на:
14.07.2022