Категории

Мексиканец иградил подземен тунел до куќата на омажената љубовница каде тајно се состанувале

Еден оженет човек од Мексико сигурно имал многу добро објаснување, кога сопругот на љубовницата го фатил во неговата куќа, кога открил дупки во земјата, што се покажало дека се таен тунел што води кон неговата куќа.

Сите знаеме дека Мексико е познато по својата мрежа на разни тајни подземни тунели како што се нарко картелите што се користат за транспорт на нивниот скапоцен, но нелегален товар, но се чини дека техниката понекогаш се користи за одржување на романтични забранети врски. Антонио, по професија ѕидар од Вила дел Прадо, имал врска со мажена жена од градскиот округ Тихуана. За да се осигура дека никој нема да го види во посета на неговата тајна љубовница Памела, човекот започнал да работи на копање на подземен тунел што ќе опфати сè од неговата куќа до неговата љубовница.

Антонио го искористил своето градежно искуство да ископа солиден, но издржлив тунел што минуваше низ неколку улици од неговата куќа до онаа на неговата љубовница. Кога го завршил, тие можле да се гледаат во тајност, секогаш кога сопругот на Памела, Хорхе, одел на работа. Сепак, единственото нешто што не планирале е дека Хорхе ќе се врати од работа порано.

Еден ден, додека Антонио и Памела биле во кревет, сопругот на жената дошол дома и ги нашол , екстази. Масонот се обидел да се скрие од својот лут сопруг, запишал под креветот и исчезнал во „loveубовниот тунел“.

За жал за него, Хорхе започнал да ја бара својата сопруга низ куќата, и кога погледна под креветот, го најде влезот во тунелот. Љубоморниот сопруг влегов во тајниот тунел и завршил во куќата на Ентони, каде очаен ѕидар го молел да молчи, бидејќи неговата сопруга била во соседната соба и не сакала да дознае за неговата вонбрачна врска. Тоа успеало уште повеќе да го разбесни Хорхе, а двајцата се бореле со тупаници.

Гледајќи како необичен маж го тепа сопругот во неговиот дом, шокираната сопруга повикала полиција, а Антонио немал друг избор освен да го признае своето неверство. Минатата недела на мексиканските социјални мрежи протекоа вести и фотографии од „љубовниот тунел“ и брзо станаа вирални, приказната ја пренесоа националните и меѓународните вести, а Антонио го споредуваа со Ел Чапа.

Прегледи:
629
Објавено на:
25.01.2021