Чек дис аут
Search

Таг:, , , , , , , ,

Луѓето со оваа боја на очи се уникатни – Некои ги сметаат за потомци на боговите

Некогаш сите луѓе имале изразени темни очи, се додека не се родило едно бебе и ја променило...

(ФОТО) Нов тренд: Жени споделуваат слики облечени во венчаници додека седат дома

Социјалната дистанца и изолацијата внесоа прилично многу досада во човековите животи, а...

#ИнстаСреќа: Запознајте го Милкшејк – слаткото албино куче со розово крзно кое е вистинска Инстаграм ѕвезда

Ова е ретка врста на мопс за која се верува дека ги има помалку од 100 во целиот свет. Милкшејк...

(ВИДЕО) Stand Up комедија против досадата и негативноста – Издвоивме генијални странски комичари кои ќе ве насмеат до солзи

Иако во последните неколку недели не тресат претежно негативни вести, важно е да се остане...

Супер идеи за вашите деца како да се забавуваат во домот

Како да го направите секојдневието во изолација повозбудливо за вашите најмали Додека...

Женски парфеми кои посилниот пол никако не ги поднесува

Знаеме дека за вкусовите не вреди да се расправа, но би било добро да се откажете од овие...

Што открива вашето омилено годишно време за вас?

Не постојат многу истражувања кои се занимаваат со влијанието на годишните времиња врз...

Венчавка за време на корона вирусот – Брачен пар од Задар откри како изгледа љубов за време на пандемија

Брачниот пар од Задар сподели прекрасни фотографии сликани во стариот град откривајќи дека...

(ВИДЕО) Неповторливо доживување: Нурнете во подводниот свет преку вашиот екран

Хипнотизирачките сцени од прекрасните живи суштества ќе ве заинтересираат и вас и...

Друштвени игри за релаксација и забава за време на изолација

Друштвените игри се идеална забава за време на изолација кои се препорачуваат за сите...

#ИнстаСреќа: Еве што прават познатите личности во карантин

Селена Гомез, Кендал Џенер, Бела Хадид, Елен Деџенерис, Криси Тиген и многу други селебрити...

Досадно ви е во самоизолација? – Еве што интересно можете да правите

Работа од дома, лежење во кревет со компјутерот по цел ден, минимум час време спиење подолго,...

#CoronaArt: Пандемијата како инспирација за уметниците

Уметниците ширум светот се соединија да дадат поддршка со меѓусебно споделување на своите...

Вчера се одбележа светскиот ден на најслаткото мече на светот – пандата

Светскиот ден на пандите се одбележува на 16 март секоја година. На овој ден, секоја година се...

Наполни 80 години: Чак Норис не слави роденден, роденденот го слави него

Актерот Чак Норис го прослави 80-тиот роденден Роден како Карлос Реј Норис, прекарот го добил...

(ВИДЕО) #FlipTheSwitch е новиот урнебесен предизвик кој се шири на социјалните мрежи

Нити Џенифер Лопез и Алекс Родригез не можеа да му одолеат на овој урнебесен предизвик...

Плачете додека гледате филмови? – Ова е големата тајна која психолозите ја откриваат

Само посебните луѓе умеат да сочувствуваат со ликовите од филмското платно.. Само посебен...

Интересни занимливости кои ќе ве воодушеват!

Дали сте знаеле дека срцето на синиот кит тежи еден тон и чука на секои 10 секунди? Еве неколки...

Бидете во врска со некој кој е подеднакво чуден и неподнослив како и вас

Таквиот маж никогаш нема да ве осудува или да ви каже како треба да се однесувате. Никогаш...

Зошто е добро да се сака жена која премногу размислува?

Жените нема да направат некој спонтан потег. Тие секогаш размислуваат пред да стапат во...