Категории

Најпосакуваниот затвореник и неговата избраничка станаа родители

Најпознатит затвореник Џереми Микс кој стана манекен, доби дете со својата избраничка Клои Грин.

„Со гордост ви соопштуваме дека се роди нашиот преубав син Џејдан Микс-Грин, на 29. мај 2018. година. Мајката и бебето е добри. Љубезно ве замолуваме за почитување на нашата приватност. Ви испраќаме љубов. Клои и Џереми“, напишал Џереми.

Како пишуваат странските медиуми, родителите на милионерката дале благослов нивната ќерка да се омажи за Џереми, но инсистираат венчавката да се одржи во Монако, каде што постојат строги закони кои го регулираат разводот.

 

Прегледи:
466
Објавено на:
08.06.2018