Таг:, , , , ,

Ламбе Алабаковски стана татко по втор пат: Ова е името на неговиот син!

Ламбе Алабаковски ја израдува пошироката јавност со среќната вест која се однесува на...

Можеби сте уште една личност во целиот свет – Но на некого сте му целиот свет!

Никогаш не заборавајте дека секогаш постои некој кој безрезервно ве сака, онакви какви што...

Фотографии од најемотивните моменти кога татковците ги гледаат своите ќерки во венчаници

Врската помеѓу таткото и ќерката е нераскинлива – таа е за него секогаш мало девојче, без...

#ИнстаСреќа: Прекрасни илустрации која ја покажуваат искрената љубов помеѓу таткото и ќерката

Снежана Сош со слики изработени од водени боици ја прикажува посебната врска меѓу таткото...

Единствен маж кој може да пролее искрена солза за тебе е твојот татко

Личност која најмногу ја сакам, без која не можам да го замислам животот е татко ми. Личност...

Трогателен момент: Ова момче дознава дека кучето е подарок од неговиот починат татко

Логан Кавалускис од Мичиген има 13 години и како многу деца на негова возраст сонувал да има...

Самохран татко и неговата ќерка носат исти тулови за неодоливата фотосесија!

Ако го запрашате Кејси Филдс да се опише себеси, тој ќе ви рече дека е мажествен. Но,...

Новороденче го поздравува својот татко со голема насмевка веднаш штом му го препознава гласот

Познато е дека татковците и ќерките имаат посебна врска, а оваа приказна е доказ за тоа....

ФОТОГРАФИИ КОИ ГИ ДОЛОВУВААТ СИТЕ ЕМОЦИИ НА НОВИТЕ ТАТКОВЦИ

Фотографиите на кои е прикажан магичниот момент на раѓање најчесто го истакнуваат...

Писмо од татко до својата ќерка – „Нема потреба да се трудиш да го задржиш вистинскиот“

Длабоко писмо од еден татко до неговата ќерка за вистинската љубов Драга.. Неодамна јас и...

Животот со татко со Даунов синдром: „Ако мојата баба не го родела мојот татко, не би можел да бидам овде и да ви ја раскажам неговата приказна“

Кога сте дете, љубовта и поддршката што ги добивате од своите родители стануваат едни од...

Машките гени се подоминантни: Овие карактеристики детето може да ги наследи само од таткото

Дали е можно да се предвиди кои особини детето ќе ги наследи, колкав коефициент на...

15 работи кои треба да им ги кажете на вашите деца

Неколку важни работи што треба секое дете да ги слушне од своите родители! Децата ја...

Ќерка напишала писмо до починатиот татко: Добила одговор кој не го очекувала!

Ешлин Марачино секоја година пишувала писмо на балон за нејзиниот починат татко и го...

Тато, која е најмалата работа на светот? Животот сине, само почни да живееш и веќе си старец!

Животот на секој човек е единствен, нереален. Комплициран, а едноставен, како теорема. Може...

„Ти простувам тато… Ти простувам што ја остави мама, сестра ми и мене“

Ти простувам тато. Ти простувам што нѐ напушти. Ме остави мене, мама и сестра ми. Секој нов ден...

Правила кои секој татко треба да го научи својот син!

Велат џентлмен се раѓа, не се станува. Ако е тоа вистина, тогаш родителите имаат големо...

Последни зборови на таткото кој му го подарува своето срце на синот за да преживее!

На синот итно му била потребна трансплантација на срце, бидејќи во спротивно ќе згаснел...

Секојдневно татко го пренесува синот во пластична кеса преку реката за да не се намокри на патот до училиште!

Децата во ова село во Виетнам знаат колку е важно образованието доколку сакаат да се...

По стапките на својот татко: Синот на Стив Ирвин ја продолжува неговата мисија!

Популарниот Стив Ирвин, познат како „Ловецот на крокодили“, почина пред речиси 13 години...