Категории

Неверојатно! Карла Бруни и Бела Хадид изгледаат идентично

Американската манекенка Бела Хадид (21) важи за една од најбараните модели во светот на високата мода, а нејзиниот впечатлив изглед се издвојува од останатите. Но, изгледа дека познатиот топ модел има двојничка.

Chanel🛳Cruise What a special night…. Merci, Karl and the Chanel Team🖤

A post shared by 🦋 (@bellahadid) on


Италијанската манекенка и поранешната прва дама на Франција, која ги освојуваше модните писти во осумдесеттите, објавила селфи на Инстаграм со Бела, откако и самата забележала клку личат.

Do I have a hidden daughter? ❤ @bellahadid

A post shared by Carla Bruni (@carlabruniofficial) on


„Дали имам скриена ќерка?“, напишала под фотографијата. Освен што неверојатно потсетуваат една на друга, имаат и речиси идентични кариери.


Карла, која е омажена за поранешниот претседател на Франција, Николас Саркози, ги освојуваше модните писти во 1987 година, а работела за Живанши и Ив Сен Лорен.

Прегледи:
355
Објавено на:
16.05.2018