Таг:, , , , ,

#365среќа Ивана Димитрова: „Сите сме убави на различен начин. Убавината е она што самите ќе го дефинирате како убаво“

Ивана е млада и атрактивна девојка, која многупати досега ја има претставувано Македонија...

Роузи Хантингтон-Вајтли во секспапилен црн кожен фустан ја покажа својата дива страна

Моделот мамеше воздишки во гламурозен и провокативен стајлинг Поранешниот ангел на Victoria’s...

Џиџи Хадид како снежна кралица во бела комбинација

Беспрекорен изглед од глава до пети, а она што најповеќе ни остави впечаток е шминката...

Нема да ви биде потребен друг модел: Овие чизми одговараат со сè!

Инвестирањето во овој модел на чизми ќе ви се исплати Сè што ви е потребно за време на есента...

Жените полудеа по него: Ова е најобожаваниот џентлмен во светот

Постои еден шармантен човек од Тексас кој моментално ги привлекува жените ширум светот. А...

Девојче со протези на нозете го исполни својот сон и стана модел: Со една реченица објасни сѐ!

Дејзи Меј Деметре (9) според наводите е првото дете на кое му се ампутирани двете нозе, а е дел...

Позната козметичка компанија избра девојка со Даунов синдром за свој бренд амбасадор

Станува збор за еден од неколкуте козметички брендови кои се движат во вистински правец во...

Кејт Мос со години се бори со проблемот со подочници – еве ги нејзините совети

Супермоделот Кејт Мос, е една од најпознатите манекенки на сите времиња, а таа е една од оние...

Најубавите изданија на ангелот на Victoria’s Secret – Барбара Палвин

25 годишниот модел е новата муза на брендот Армани, кој ја назначи за своја амбасадорка на...

Ирина Шајк го откри својот необичен трик за убавина

Преубавата руска манекенка Ирина Шајк, има несекојдневни навики кога е во прашање...

Фустанот на Емили Ратајковски по кого сите полудеа

На синоќешната забава организирана од Harper’s Bazaar, моделот Емили Ратајковски носеше црвен...

Модерна елеганција и изразен сексапил: Погледнете го новиот моден едиторијал за долна облека на Кристина Поптрпева

Јавноста ја запозна младата Кристина Поптрпева преку нејзините многубројни модни...

Феноменална фотосесија под вода на Benjamin Von Wong во Бали

Benjamin Von Wong фотограф од Монтреал кој е познат по комплицираните продукции и фантастичните...

Ќерката на супермоделот Кејт Мос тргна по стапките на мајка си, а нивната сличност е неверојатна

Прекрасната ќерка на Кејт Мос, Лајла Грејс Мос – Хак, оди по стапките на својата мајка, а...

Вог го прогласи најпопуларниот фустан за лето 2019: Погледнете како изгледа!

Британскиот Вог пресуди – најпопуларниот фустан за оваа летна сезона е моделот под...

Ова е Челси, шампионката во гимнастика со Даунов синдром која стана успешен модел

Секој од нас е роден со одредени способности карактеристични за него (некои ги нарекуваат...

Форд го претстави новиот ѕвер наменет за стазите на брзините

GT Mk II е модел создаден само за тркачки стази. Форд го претстави новиот автомобил и се...

Повеќе не се кријат: Дуа Липа во врска со помладиот брат на Џиџи и Бела Хадид!

Дуа Липа до неодамна беше во долгогодишна врска со шефот Ајзак Кару, со кој се појави и на...

Како се менувал поимот за машка убавина од 1910-та година до денес?

По се, стандардите за машка убавина и стил не се менувале многу низ годините, посебно ако се...

Ова е најзгодната жена на планетата: Оливиа Кулпо е новата модна икона! (ФОТО)

Американскиот магазин Максим ја објави листата на најзгодни жени на планетата, а младата...